Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:09
 
ANAVATANSIZ ÇÖZÜM MÜMKÜN DEĞİLDİR
Buray BÜSKÜVÜTÇÜ Genel Başkan Milliyetçi Demokrasi Partisi GenelBaşkan'ı Buray büsküvütçü basın açıklamasında bulundu “Son günlerde Akdeniz bölgesinde meydana gelen gelişmeler bir kez daha göstermiştir ki, adada garantörsüz ve Anavatansız bir çözüm mümkün değildir
SİYASET Haberi
ANAVATANSIZ ÇÖZÜM MÜMKÜN DEĞİLDİR

Fatih gemisinin sondaja başlaması üzerine GKRY yetkililerinin savurduğu tehditler hala sıcaklığını korumaktadır. Bununla birlikte, Türkiye’nin bugün Akdeniz dahil 3 denizde başlatmış olduğu Cumhuriyet tarihinin en büyük planlı tatbikatı olan “Deniz Kurdu 2019” hayata geçmişken, bizim ülkemizde bir hükümet olmaması oldukça üzücüdür.

Çevremizdeki sular bu kadar ısınmışken, Sn. Akıncı’nın geçtiğimiz haftayı es geçerek parti başkanları ile görüşme trafiğini bu haftaya kaydırması zaman kaybından başka bir amaca hizmet etmemiştir.

Bu süreçte; İç siyasetteki farklılıkları bir kenara bırakarak, dış politikada ortak akıl üretmeli ve milli çıkarlar doğrultusunda tek yürek ve tek ses olarak hareket etmemiz gerekmektedir. Yeni hükümetin bir an önce kurulmasının önü açılmalı ve bu kritik süreçte Cumhurbaşkanından dış işlerine kadar tüm devlet kademelerinde, Anavatan Türkiye ile ortak ve dik bir uluslararası duruş sergilenmelidir.

Bu bağlamda, Rumlar’ın yaptıkları çalışmalarda kendilerine ortak ettikleri ABD, Fransa, İsrail, Suudi Arabistan, Mısır ve BAE gibi ülkeler varken, bizlerin KKTC olarak tek irtibatta olduğu ve dış dünyada çıkarlarımızın koruyucusu olan Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerimize gölge düşürecek tavır ve söylemlerden uzak durmamız ve kasıtlı veya kasıtsız olarak yapanları ise uyarmamız gereken bir süreçteyiz.

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) olarak, TC Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’nun yapmış olduğu çalışmalar ve görüşmeleri de bu çerçevede değerlendiriyor ve kendisine tam destek veriyoruz.

Coğrafi bölgemizin mevcut durumu ve bölge ülkelerinin halini gördükçe, Anavatan Türkiye’nin garantörlüğüne ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bir kez daha anlıyor ve Deniz Kurdu 2019 tatbikatının hem adamız hem de anavatanımız için art niyet besleyen tüm odaklar için caydırıcı bir unsur olmasını temenni ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANAVATANSIZ, ÇÖZÜM, MÜMKÜN, DEĞİLDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı