Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 13:46
 
ARIKLI:“HİÇ KİMSENİN YILLARDAN BERİ SÜREGELEN İÇ STATÜKONUN HATALARINI DEVLETE MAL ETME HAKKI YOKTUR”
Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, hiç kimsenin statükonun yanlışlarını örnek göstererek Devlet düşmanlığı yapma hakkı olmadığını vurguladı.
- Haberi
ARIKLI:“HİÇ KİMSENİN YILLARDAN BERİ SÜREGELEN İÇ STATÜKONUN HATALARINI DEVLETE MAL ETME HAKKI YOKTUR”

Erhan Arıklı, Barış ve Özgürlük Bayramı vesilesiyle yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Türkünün, 1974, 20 Temmuz’da elde edilen zaferi, ekonomik, sosyal ve siyasal zaferlerle taçlandıramasa dahi, 
kendi devletine sahip olmanın kıymetinin bilinci içerisinde olduğunu kaydetti.

Devleti daha iyi noktalara getirmenin Kıbrıs Türkünün görevi olduğunu kaydeden Arıklı, “Hiç kimse yıllardan beri süregelen iç statükonun hatalarını Devlete mal etme ve iç statükonun yanlışlarını örnek göstererek Devlet düşmanlığı yapma hakkı yoktur, olmamalıdır” dedi.

Devleti yıkmak ve bayrağı indirmek için “iç ve dış şer odaklarının” uğraş verdiğini belirten Arıklı, “Bu uğraşlara rağmen Kıbrıs Türklerinin kahhar ekseriyetinin bağımsız bir devlet çatısı altında yaşamaktan son derece mutlu olduklarını biliyoruz” ifadesini kullandı.

Arıklı, Kıbrıs Türk halkının 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARIKLI:“HİÇ, KİMSENİN, YILLARDAN, BERİ, SÜREGELEN, İÇ, STATÜKONUN, HATALARINI, DEVLETE, MAL, ETME, HAKKI, YOKTUR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı