Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 21:56
 
BAKAN ŞAHALİ, CITTASLOW MEHMETÇİK ÇOCUK BELEDİYESİ İLE BİR ARAYA GELDİ
arım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Mehmetçik’te bir süre önce oluşturulan Cittaslow Mehmetçik Çocuk Belediyesi heyetini kabul etti.
YAŞAM Haberi
BAKAN ŞAHALİ, CITTASLOW MEHMETÇİK ÇOCUK BELEDİYESİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakanlık binasında yer alan kabul sırasında, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ile belediye ve bakanlık yetkilileri de hazır bulundu.
Kabulde Sarıçizmeli, Çocuk Belediyesi ile ilgili bilgiler verdi. Sarıçizmeli, Çocuk Belediyesi’nin yetkili organlarının olduğunu ve Belediye Meclisi’nde de temsiliyetleri bulunduğunu belirtti. Belediye Başkanı Sarıçizmeli,  1 Haziran Dünya Çocuk Günü nedeniyle Çocuk Belediyesi’nin organizasyon düzenleyeceği bilgisini de paylaştı.
Çocuk Belediyesi Başkanı Cemre Demiralp ise birtakım düşünceleri hayata geçirmek istekilerini söyleyerek, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü nedeniyle bir organizasyon düzenleyeceklerini belirtti.  
ŞAHALİ: “BELEDİYECİLİK YAŞADIĞIN YERE SAHİP ÇIKMAKTIR”
Bakan Şahali, kendisinin de geçmiş yıllarda Gazimağusa Belediyesi’nde çalıştığını anımsatarak,  “Belediyecilik yaşadığın yere sahip çıkmaktır. Köklerini daha derine indirmektir” dedi.
Bakan Şahali, belediyelerin yetişkinler dışında, gençler ve çocuklara da hizmet verdiğini, yetişkinlere nazaran gençler ve çocukların belediyelere ulaşımının daha zor olduğunu ifade etti.
Bakan Şahali çocuklara şöyle seslendi:
“Dolasıyla siz, gençler ve çocuklar arasında bir köprü pozisyonunda olacaksınız. Belediye çocuklara da gençlere de hizmet etmek zorundadır.  Belediye Başkanı ve personeli sizi doğrudan muhatap kabul etmişse bu önemli bir fırsattır. Bunu değerlendirmeniz lazım.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, ŞAHALİ,, CITTASLOW, MEHMETÇİK, ÇOCUK, BELEDİYESİ, İLE, BİR, ARAYA, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı