Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 10:58
 
BULUT AKACAN VE KKTC GERÇEĞİ
Necmettin İşkey yazdı
- Haberi
BULUT AKACAN VE KKTC GERÇEĞİ

Bulut Akacan'ı mazbata mağdurları ile tanıdı Kıbrıs.

Daha sonra televizyon programları...

Ve ardından da Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili adaylığı ile sesini duyurdu tüm ülkeye..

Çok şaşalı bir seçim dönemi geçirmesine rağmen kazanamadı gerçi vekilliği...

Daha sonra ise korumaları ile karıştığı kavga ve şimdi de “sanal bet operasyonu” çerçevesinde göz altında veya sorguda...

Yani bu son olay ile KKTC’ de Bulut Akacan'ı tanımayan kalmadı herhalde...

Benim Bulut Akacan'ı tanımam ise çok eskiye dayanır aslında , Bostancı'da aynı mahallenin çocuğu idik..

Mahallede tüm çocuklar, hep beraber pirilli oynardılk, lingiri oynardık, nasıl da geçti yıllar? Bulut, Orta öğretimden sonra köyden ayrıldı, bir daha da gelmedi zaten..

Bir kaç kez köy dışında ayak üstü konuşma fırsatımız oldu , geçmişi yad ettik, en son görüşmemizde de yine ayak üstü oldu...

Ondan sonra epey zamandır görmedim zaten ..

Ancak Bostancı' da mahallemizden yetişen bir iş adamı olmasından dolayı olsa gerek, Bulut'u elleri kelepçeli bir şekilde görmek çok canımı sıktı doğrusu, hatta kanıma dokundu.. Bu yazıyı yazıp yazmamakta da çok kararsız kaldım aslında..

Bir çok gazete, bir çok haber sitesi bir kurbanlık bulmuş bombalıyor iken ve bu haberler de reytingin zirvesinde iken, ayrıca halkımızın büyük bir kısmı da sorgusuz sualsiz yorumlara dalmış iken olaya demonte bir şekilde dahil olmak uygun mudur?

Dedim ilk önce kendime.. Yani yapılan suçlama kadar, uygulanan muamele garibime gitti aslında...

Gazetelerde boy boy resimler, gözüne raybalarını takmış, poz veren iki memurun kolları arasında adeta bir avuç kalmış ülkenin en büyük iş insanlarından Bulut Akacan.. Sosyal medyada resmin altında yüzlerce yorum..

Hepsi da ağza alınmayacak hakaretler ile dolu...

Herkes hakim olmuş, herkes kadı kesilmiş.. Herkes bir hüküm veriyor..

Ben bu tavırları önceden tanıyorum aslında: Bu tavırlar, İrfan Nadir’i, Asil Nadir’i, Elmas Güzelyurtlu’yu ve daha birçok ismi batırılıp bitirilen, Sesa'yı ülkeden kovan, Cypruvex'i batık ilan edip başkalarına peşkeş çekilmesine sessiz kalan, K.T.H.Yolları batınca seyreden, sadece mudilerine ışıklarda korna basan zihniyetin tavırlarının ta kendisi bunlar..

Yani tek bir soru sormak istiyorum tüm herkese yerel dil ile: Yani “Noldunuz be ama?”

Nedir bu nefret? Nedir bu kin? Unutmayın ki, önce manşetlere koyup ardından da hüküm keserek yedi sülalesine hakaret ettiğiniz insanların anası, bacısı, hanımı ve çocukları vardır, dostları vardır, sevenleri vardır..

Hiç bir şey düşünemiyor isek o çocukların psikolojisini düşünün derim ben artık..

Yazıktır günahtır, önce tutukla, sonra manşet et, sonra tartıştırıp rezil et, sonra beraat et.. Maalesef artık bir kültür haline geldi bizde..

Yani öyle bir memleketteyiz ki av rusatı için para yatırınca yasal avcı, paranın günü geçince “kaçak ateşli silah bulundurma” suçuna metedar, ehliyetin parasını yatırınca şöför, paranın günü geçince “ehliyetsiz" , herkes bet salonuna karşı ama bet salonları full dolu.. Yapmayın Allah aşkına yapmayın...

Böyle gelmiş böyle gider demeyin...

Manşete düşmek çok da zor değil bu memlekette aslında..

Tek yapmamız gereken, bir şeyi yapar iken basit bir empati yapmak...

“Burada ben olsam ve bana bunu yapsalar ne olurdu?” diye bir sorup yola devam etmek.. Herşeyimizi kaybetsek de empati yapabilme özelliğimizi muhafaza edebilme duası ve selam ile..

Kaynak: Editör:
Etiketler: BULUT, AKACAN, VE, KKTC, GERÇEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı