Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 17:20
 
Çalıştayda olgu örnekleri üzerinden modelleme ile çalışılacak
LAÜ’de “Nöromusküler Hastalıklarda Güncel Fizyoterapi Uygulamaları Çalıştayı” düzenlenecek
- Haberi
Çalıştayda olgu örnekleri üzerinden modelleme ile çalışılacak

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından 16-17 Mart 2019 tarihlerinde “Nöromusküler Hastalıklarda Güncel Fizyoterapi Uygulamaları Çalıştayı” gerçekleştirilecek. LAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Tedavi Hareketleri Labarotuvarları’nda düzenlenecek çalıştaya Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Karaduman eğitmen olarak katılacak.

   Çalıştay iki gün boyunca devam edecek

   Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gülbin Ergin uygulamalı çalışmada; 08:30-12:30 saatleri arasında Nöromusküler Hastalıkların seyrine göre değerlendirme yaklaşımlarının ele alınacağını, 13:30-17:30 saatleri arasında ise Nöromusküler Hastalıkların seyrine göre yararlanılacak fizyoterapi yaklaşımlarını olgu örnekleri üzerinden modelleme ile çalışılacağını ve eğitmenler tarafından örneklerle işlenecek, katılımcı gruplara uygulama yaptırılıp sonuçlar tartışılarak konuların anlaşılmasının sağlanacağını dile getirdi.

   Çalıştayın bilimsel içeriği oldukça dolu ve yoğun

   Bilimsel içeriği oldukça dolu ve yoğun olan çalıştayın amacı ile ilgili bilgiler veren Ergin; bu amaçların  hem çocuk hem de erişkin grupta engelliliğe yol açan Nöromusküler Hastalık gruplarını tanımak, bu hastalıkların neden olduğu çeşitli düzeylerdeki fonksiyonel yetersizlikleri öğrenmek, bu yetersizliklerin değerlendirilmesi ve fizyoterapi yaklaşımlarını planlayarak uygulama becerisi kazandırmak olduğuna değindi.

   Çalıştaya, LAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. Sınıf öğrencileri ile mezun fizyoterapistler katılım sağlayabilecek. Çalıştayın sonunda katılım gösterenlere katılım sertifikası verilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalıştayda, olgu, örnekleri, üzerinden, modelleme, ile, çalışılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı