Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 11:02
 
CİMNASTİK FEDERASYONU HALKIMIZDAN DESTEK İSTEDİ
KKTC Cimnastik Federasyonu Başkanı Hasan Sapsızoğlu, gazetemizi ziyaret ederek, önemli açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
CİMNASTİK FEDERASYONU HALKIMIZDAN DESTEK İSTEDİ

Gazetemiz aracılığı ile, “Sporumuza Sende Köprü Ol” diyerek,  KKTC halkından  ve İş insanlarından, cimnastik sporunun geleceği için destek talep ettiklerini dile getirdi.

Sapsızoğlu; Mahkeme kararı ile devlet katkımıza el konuldu.

KKTC Cimnastik Federasyonu eski yönetimler döneminde yapılan harcamalar ve ödenmeyen faturaların olması nedeniyle, biz göreve gelmeden önce olayın mahkemeye taşınması, akabinde ise mahkeme kararıyla bizim dönemimizde Federasyonumuzun Spor Dairesi’nden alacağı Devlet katkılarına el konulması, Federasyon olarak bizleri büyük mali sıkıntılar içerisine soktuğu gibi, Federasyonumuzun birçok faaliyetilerini yapamayacak noktaya geldiklerini açıkladı.

“Türkiye Ligi’ne katılmak bizim için çok önemlidir”

Sapsızoğlu; yaşadığımız mali sıkıntılar nedeniyle, Federasyonumuzun Büyük emekler sonucunda elde ettiği Türkiye liglerine katılım hakkımızın devamını sağlayamaz duruma geldik. Önümüzdeki hafta İstanbul'da yapılacak olan müsabakalara sporcularımızı gönderebilmek, Federasyonumuz için çok önemlidir.

“Halkımızın ve İş İnsanlarımızın desteğine ihtiyacımız var”

Sapsızoğlu; Fedrasyon’umuzun Devlet katkısına el konulması nedeniyle girdiğimiz mali sıkıntıları aşmak ve diğer faaliyetlerimizi devam ettirebilmemiz için, ivedi olarak maddi desteğe ihtiyacımız bulunmaktadır. KKTC Cimnastik Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak piyango bastırma kararı aldık. Yasal olarak düzenleyeceğimiz piyangomuzun satışlarıyla, Cimastik Federasyonunu tekrar ayağa kaldırmak istemekteyiz. Federasyonumuzun çıkardığı piyango biletlerinin satışları için, halkımızdan acil destek talep ediyoruz.  İş inasınımızın, spor camiasının ve Halkımızın alacağı her piyango bileti ile, federasyonumuza ve sporcularımıza destek vereceğinizi belirtmek isterim. Federasyonumuzu özel de cimnastik, genelde ise ülke sporuna hizmet edecek bir konu gelmek tekrardan getirebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizden, kimsenin şüphesi olmasın. Anlayış ve yardımları için, iş insanlarımıza, spor camiasına ve halkımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: Kürşat Özer

Kaynak: Editör:
Etiketler: CİMNASTİK, FEDERASYONU, HALKIMIZDAN, DESTEK, İSTEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı