Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 19:26
 
GEÇİCİ MEMURLARIN DURUMU NE OLACAK?
“KAMUDA GEÇİCİ OLARAK İSTİHDAM EDİLEN MEMURLARA İŞ GÜVENCESİ VERİLMESİ KONUSUNDA ÖNERİLERİNİ” TEKRARDAN SUNDUKLARINI AÇIKLADI
- Haberi
GEÇİCİ MEMURLARIN DURUMU NE OLACAK?

Kamu-Sen, kamuda geçici olarak istihdam edilen memurlara iş güvencesi verilmesi konusunda önerilerini tekrardan sunduklarını açıkladı.

Açıklamada, Başbakanlık’ta yapılan görüşmede 47/2010 (Göç) yasa değişikliği ve kamuda geçici olarak görev yapan memurlara iş güvencesi verilmesi konusunda Kamu-Sen olarak önerileri tekrardan sundukları belirtildi. Sendika açıklamasına göre, söz konusu düzenlemelere ilişkin yasa önerileri yetkililerle varılan uzlaşı sonucunda ivedilikle Bakanlar Kurulu’na gönderilecek.

Öneriler şöyle: 

“47/2010 (Göç) yasasında, terfi sınavlarında 70 olan geçme notunun 50 puana düşürülmesi, 47/2010 (Göç) Yasasında her terfi için 7 yıl çalışılmış olma şartı bulunmaktadır. Bu madde 7/1979 yasasında olduğu gibi ilk terfi için 7 yıl diğer terfiler için 3’er yıl çalışılmış olma şartı aranması, Yükseköğrenim hizmet sınıfı gerektiren kadrolara da 2. üniversite hakkı verilmesi”. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEÇİCİ, MEMURLARIN, DURUMU, NE, OLACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı