Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 01:14
 
Günde 1 porsiyonu kolon kanserinden koruyor!
Günde 1 porsiyonu kolon kanserinden koruyor! İşte faydaları kanıtlanmış mucizevi besin! Kolon kanseri sağlıksız beslenmenin sonucu olarak ortaya çıkabilen sık rastlanan ama tedaviye en iyi cevap veren kanser türlerinden biri. Kolon kanserine faydalı besinler arasında öyle bir tanesi var ki kendi küçük ama faydası çok büyük. Kolon kanserine faydalı bu besin çam fıstığı. Peki kansere bile çare olan çam fıstığının diğer faydaları neler? İşte çam fıstığı ve kolon kanseriyle ilgili öğrenmenizde faydalı olan önemli bilgiler.
SAĞLIK Haberi
Günde 1 porsiyonu kolon kanserinden koruyor!

Çam fıstığı dünyada neredeyse her yerde bulunur. Boyut olarak küçük olsa da lezzet bakımından büyüktür ve besinsel faydalar ile donatılmıştır. İşte bu küçük mucizenin sağlığımıza faydaları...

DÜŞÜK KOLESTEROL

Çam fıstığı yararları kolesterolü azaltma ile başlar. 2014 yılında yapılan bir çalışmada, metabolik sendromlu kadınların, çam fıstığı da dahil olmak üzere altı haftalık fındık tüketiminden sonra kolesterol düzeyinde azalma görülmüştür.

KİLONUN KORUNMASI

Aslında, araştırmacılar düzenli olarak çam fıstığı yiyenlerin daha düşük bir ortalama ağırlığa, daha küçük ağırlık çevresine ve daha düşük bir insülin direncine sahip olduklarını bulmuşlardır.

Ek olarak, çam fıstığı beslenmesi iyi bir lif, E vitamini, kalsiyum, magnezyum ve potasyum dozu içerir, bunların hepsi daha sağlıklı bir diyetle toparlanılır ve kilo verme hedeflerine yardımcı olur...

DÜŞÜK KAN BASINCI

Çam fıstığı faydaları kan basıncını düşürme kabiliyetiyle devam eder. Bunun nedeni, çam fıstığının yüksek derecede magnezyum içermesiyle alakalıdır.
KEMİK SAĞLIĞI

Birçok insan süt içmenin kemiklere iyi geleceğini düşünür. Ancak pastörizasyondan sonra süt asidik hale gelir. Ve bu bir işe yaramaz. Bu nedenle çam fıstığı gibi K vitaminini içeren besinleri araştırmalısınız.
KOLON KANSERİNDEN KORUNMA

Çam fıstığı içindeki magnezyum da  riskini azaltma çabasına yardımcı olur. Aslında, tek bir çam fıstığı porsiyonu, önerilen günlük magnezyum alımının yüzde 18'ini sunmaktadır. Ve magnezyumda yüksek diyetler, birkaç kanser türünü aza indirir.

Ayrıca, başka bir çalışmada magnezyum alımı ve kolon kanserinin daha düşük oluşumları arasında pozitif bir bağlantı bulunmuştur.
GÖZ SAĞLIĞI

Tıpkı lahanada olduğu gibi çam fıstığı da "göz vitamini" adı verilen önemli miktarda lutein içerir. Vücudunuz kendi başına lutein üretemez, ancak yiyeceğiniz besinlerden alabilirsiniz.
 
RUH HALİNİ DENGELER

Magnezyum, depresyon, anksiyete gibi durumlardan muzdarip gençler veya yetişkinler için bir kurtarıcı niteliğindedir. Birçok depresyon ilacının etkisiz olduğunu düşünürsek, bu bulgular kesinlikle iyi haberdir...
 
 
 
 
SABAH
Kaynak: Editör:
Etiketler: Günde, 1, porsiyonu, kolon, kanserinden, koruyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı