Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 18:04
 
İKİYÜZLÜ POLİTİKACI!
Doç. Dr. Güven Arıklı yazdı...
- Haberi
İKİYÜZLÜ POLİTİKACI!

Bu memleket ne çektiyse iki yüzlü politikacılardan çekti.

Onların bu ülkeye verdiği zararı kimse veremedi. İsmi lazım değil, siz o politikacıları zaten tanıyor, her gün ikiyüzlü davranışlarına şahit oluyorsunuz.

Bu politikacılar siyasi etik sözünü dilinden düşürmezken, iş menfaatlerine gelince her türlü siyasi ahlak dışı icraata gözlerini kapatırlar. İşlerine gelince Türkiye sevdalısı görünürler, işlerine gelince oy avcılığı için Türkiye ile tatlı tatlı atışmaktan geri durmazlar.

“Doğruluk, dürüstlük” diye hükümetleri bozarken, yeni kurdukları hükümette her türlü üç kağıdı çevirmenin yolunu bulurlar.

Bu politikacılar kahve bile içmeyi reddettikleri rakipleriyle devran dönünce yan yana yürümekten çekinmezler.

Devlette her türlü kayırmacılığa karşıyız derler, ama kabinedeki bakanların eşlerine müdürlük dağıtmakta sakınca görmezler. Bunu eleştirenleri de “yavuz hırsız” misali kadına şiddet uygulamakla suçlarlar.

Bu politikacılar attılar mı mangalda kül bırakmaz.

Ama vatan toprağı İsrailli şirketlere peşkeş çekilirken gözlerini kapatırlar.

Bu politikacılar göreve gelmeden önce devletin şeffaf olması gerektiğini dilinden düşürmezler. Ama iktidara geldiklerinde her türlü şaibeli ihaleye imza atmaktan çekinmezler.

Tüm bunların üstüne “bu kadarı yetmez beni cumhurbaşkanı yapın” diyerek siyasi ihtiraslarından da bir an olsun vazgeçmezler. Kim bu politikacı?

İsim vermeye gerek yok. Vatandaş onu çok iyi tanıyor.

Cesaret edip Cumhurbaşkanlığı yarışında aday olursa gereken cevabı da şimdiden hazırlıyor.

İzleyin, göreceksiniz...

Kaynak: Editör:
Etiketler: İKİYÜZLÜ, POLİTİKACI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı