Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 18:59
 
KALKINMA BANKASINDA NELER OLUYOR?
Geçtiğimiz 4’lü hükümet döneminde Kalkınma Bankası Genel Müdürlüğü’ne atanan Saffet Barutçu'nun çalışanlara mobing uyguladığı ve eşine de yeni makam yeri açtığı iddia edildi.
- Haberi
KALKINMA BANKASINDA NELER OLUYOR?

Geçtiğimiz hükümet döneminde Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’ye yakınlığı ile bilinen Saffet Barutçu hakkında uzun zamandır şikayetler ve çeşitli iddialar ortaya atılmaktadır.

Özlem Barutçu’ya büyük kıyak…

Stratejik Planlama ve Kalite Yönetim Birimi sorumlusu olan Özlem Barutçu, eşi Saffet Barutçu tarafından  Yönetim Kurulu Sekreteryası görevine atandı. Bununla da yetinmeyen Genel Müdür eşinin himayelerinde çalışmak üzere bazı istihdamlar yaratarak eşine makam yeri açtığı da gelen iddialar arasında.

Kalkınma Bankasın’da çiftlik havası estirdiği söylenen  Saffet barutçu, yine geçen hükümet döneminde  Kredi Yatırım ve Kredi izleme Şube Müdürlüğü’ne yakın arkadaşı  Ali Sonsal’ı atadı. Ali Sonsal ise sırtını dayadığı Genel Müdür arkadaşından yüz bularak yatırımcılara kötü davrandığı ve çalışanlara da mobing uyguladığı , öğlen işe gelip mesai saatlerine uymadığı da iddialar arasında .

Kalkınma Bankası’nda yaşanılan süreci hakikat ailesi olarak takip edeceğimiz gibi gelen iddiları da sorgulamaya devam edeceğiz. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a bağlı olan Kalkınma Bankası’nda ki bu etik ve yasal olmayan sürecin takip edilmesi için başta Özersay olmak üzere yetkilileri de göreve çağırıyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KALKINMA, BANKASINDA, NELER, OLUYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı