Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 15:11
 
Kempo Savunma Sporları Federasyon Talebini Yeniledi
Kempo Savunma Sporlarının KKTC Temsilcisi Sn. Mehmet İngenç tarafından, Kempo Savunma Sporları’nın sorunları ile ilgili, geçtiğimiz akşam iskele bölgesinde organize ettiği yemekli bir etkinlik düzenlendi.
SPOR Haberi
Kempo Savunma Sporları Federasyon Talebini Yeniledi

Etkinliğe, Başbakan Sn. Ersin Tatar, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Belediye Başkanı Sn. Hasan Sadıkoğlu, başbakanlık müsteşarı Suat Yeldener,  Spor Dairesi G.Y.K Başkanı Sn. Kemal Deniz Dana ve Spor Dairesi Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Yılmaz, Spor Dairesi Dış İlişkiler Sorumlusu Sn. Sertaç Bozatlı ve Ubp İskele İlçe Başkanı Sn. Osman Kırşan’da katıldı.

İngenç, Kempo ve Ju Jitsu Spor branşlarının bağlı olduğu bir federasyon kurulması yönündeki taleplerini, tekrardan Başbakan Ersin Tatar’a ilettiklerini, Federasyonun bir an önce kurulabilmesi ve gerekli işlemlerin başlatılması konusunda destek istediklerini belirtti. Davetlilere Kempo ve Ju Jitsu sporlarının sorunları ve yapılan faaliyetler ile bilgi aktaran İngenç, Başbakan Ersin Tatar ve ekibine, göstermiş oldukları ilgi ve destekten dolayı da teşekkür etti .

Haber:Kürşat ÖZER 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kempo, Savunma, Sporları, Federasyon, Talebini, Yeniledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı