Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 18:43
 
KÖR VE SAĞIRI OYNUYORLAR!
YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ve bir heyet, Salı günü Yüksek Mahkeme Başkanı Sayın Narin Şefik’i ziyaret ederek adli yılın açılışı dolayısı ile kendisini kutladı. Ziyaret esnasında konuşma yapan Erhan Arıklı, her adli yılın açılışında yargının sorunlarını ve o sorunlarla ilgili çözüm yollarını dile getirdiğini ama Hükümetlerin kör ve sağırı oynadıklarını belirtti.
- Haberi
KÖR VE SAĞIRI OYNUYORLAR!

‘’GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR’’

Adli yılın açılışı nedeniyle Yüksek Mahkeme Ziyaretinde konuşma yapan Erhan Arıklı, Sayın Narin Şefik Hanımefendi’nin göreve geldiği andan itibaren her adli yılın açılışında yargının sorunlarını ve o sorunlarla ilgili çözüm yollarını dile getirdiğini ama Hükümetlerin kör ve sağırı oynadıklarını söyledi.

Arıklı ayrıca, hükümet programında da yargının sorunlarının kuru bir cümle ile geçiştirildiğini belirterek, herkesin “Geciken adalet adalet değildir” cümlesini sıklıkla kullandığını ancak yargının süratli hareket edebilmesi için ihtiyacı olan yasal mevzuatın değiştirilmediğini, mahkemelerin ihtiyacı olan bina, araç ve teknik teçhizat ile personel sıkıntısının giderilmediğini belirtti.

Genel Başkan Erhan Arıklı, Narin Şefik’e hazırlık çalışmalarını yaptıkları “Yargı reformu” konusunda da bilgi verdi.

Arıklı verdiği bilgide “Yargı kurumu demokrasinin vazgeçilmez en önemli ayaklarından biridir. Hazırladığımız reform paketine sizlerin de görüşlerini alarak son şeklini vereceğiz ve tartışmaya açacağız” ifadelerini kullandı.

“YARGI REFORM KOMİTESİ OLUŞTURULMALI’’

Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Şefik ise yargı reformu için mutlak surette bir “Yargı Reform Komitesi” oluşturulması gerektiğini ve seçim sistemi konusunda Meclisin mutlaka süratle gereken düzenlemeleri yapması gerektiğini, mevcut seçim yasası ile yeni bir seçime gitmenin çok ciddi sıkıntılar yaratacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖR, VE, SAĞIRI, OYNUYORLAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı