Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 12:43
 
KÜLTÜR DAİRESİ KKTC’DE DÜZENLENEN FESTİVALLERİ TAKVİMLENDİRİYOR
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi, KKTC’de düzenlenen festivallerin tarihlerinin çakışmaması için 2020 yılına yönelik takvimlendirme çalışması başlattı.
- Haberi
KÜLTÜR DAİRESİ KKTC’DE DÜZENLENEN FESTİVALLERİ TAKVİMLENDİRİYOR

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, KKTC’nin  kültürünü tanıtan ve turistik bir ürün olarak da değer bulan festivallerin, gerek birbirine rakip olmaması gerekse de katılmak isteyenlerin tercih yapmak zorunda kalmamasını sağlamak amacıyla festivallerin tarihleri listelenecek.

Festivalleri düzenleyen belediye, dernek temsilcileri, köy muhtarları ve festival komitelerine çağrıda bulunan Kültür Dairesi, 2020 yılında düzenlenmesi planlanan festivallerin tarihlerinin 31 Ocak 2020 tarihine kadar Daire’ye bildirilmesini talep etti. 

Festival tarihlerinin kulturdairesi@yahoo.com adresine bildirilebileceği veya Daire’ye (0392)22 75 456 numaralı telefonla ulaşılarak da kaydettirilebileceği belirtildi. 

Kültür Dairesi, ülkede düzenlenen ve Daire’nin bilgisine getirilen festivallerle birlikte, tüm kültürel ve sanatsal etkinlikleri Kültür Dairesi’nin web sayfasında yer alan Kültür Sanat ajandasına işleyerek kamuoyu ile paylaşıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜLTÜR, DAİRESİ, KKTC’DE, DÜZENLENEN, FESTİVALLERİ, TAKVİMLENDİRİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı