Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 21:01
 
Kültürlerin buluşmasından memnunuz...
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Kıbrıs Halk Dansları Sanat Merkezi Derneği’nin organize ettiği ve bu yıl 6’ncısı düzenlenecek VI. Halk Dansları ve Barış Festivali için adada bulunan, Türkiye, Bulgaristan, Ukrayna, Gürcistan ve Beyaz Rusya ekipleri ile KKTC ekibini kabul etti.
- Haberi
Kültürlerin buluşmasından memnunuz...

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Kıbrıs Halk Dansları Sanat Merkezi Derneği’nin organize ettiği ve bu yıl 6’ncısı düzenlenecek VI. Halk Dansları ve Barış Festivali için adada bulunan, Türkiye, Bulgaristan, Ukrayna, Gürcistan ve Beyaz Rusya ekipleri ile KKTC ekibini kabul etti.

Bakan Çavuşoğlu kabulde yaptığı konuşmada konuk ekipleri ülkemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, festival boyunca güzel vakit geçirmelerini diledi. 
Böylesi festivallerin farklı kültürden insanların dostluklar kurmasına ve birbirini tanımasına vesile olduğuna dikkat çeken Çavuşoğlu, festivali düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti.

Kıbrıs Halk Dansları Sanat Merkezi Derneği Başkanı Serhat Kozoğlu ise kabulde yaptığı konuşmada, Uluslararası Halk Dansları ve Barış Festivali’nin 6’ncısının başladığını söyleyerek, festival kapsamında ülkeye gelen konuk ekiplerle devlet büyüklerine ziyaretler yaptıklarını kaydetti ve festivalin amacının Kıbrıs Türkü’nün gelenek, görenek ve kültürünün, yabancı kültürlerle kaynaşması olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Bakan Nazım Çavuşoğlu konuk ekiplere günün anlamına ilişkin hediye takdim ederken, konuk ekiplerde Bakan Çavuşoğlu’na ülkelerine özgü hediyelerini sundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kültürlerin, buluşmasından, memnunuz...,
Yorumlar
Haber Yazılımı