Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 18:59
 
MDP’DEN AHMET ÇAKAR’A TEPKİ
MDP, Ahmet ÇAKAR hakkında İstabul cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu
- Haberi
MDP’DEN AHMET ÇAKAR’A TEPKİ

MDP'den yapılan açıklama şu şekilde;

"KKTC Cumhurbaşkanımız Mustafa AKINCI’nın  Türkiye’nin kendi güvenliği için başlattığı sınır ötesi operasyon ile ilgili yaptığı ve Kıbrıs Türk’ünün büyük çoğunluğunun itiraz ettiği talihsiz açıklama ile ilgili MDP olarak tepkimizi yerinde gösterdik ve kınama mektubuzu Sayın Akıncı’ya bıraktıktan sonra T.C Lefkoşa Büyükelçiliğine giderek gönlümüzün ve dualarımızın Türk ordusu ile birlikte olduğunu beyan ettik.

Sayın Akıncı’nın beyanı Kıbrıs Türk Halkında olduğu kadar T.C’de tepki ile karşılanmıştır.  Tepkisini dile getiren insanların içinden bir kısım kendini bilmez haddini aşmış, sözleri eleştiri boyutunu geçerek cumhurbaşkanlığı makamı ve Kıbrıs Türk’üne hakaret boyutuna varmıştır. 
 

Türk milliyetçileri olarak Devlet makamlarına ve Kıbrıs Türk halkına karşı yapılan terbiyesizliklere sessiz kalmamız beklenemez.  Bu bağlamda medya maymunu Ahmet ÇAKAR hakkında İstabul cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Ayrıca KKTC Dışişleri Bakanlığına başvuru yaparak T.C Lefkoşa Büyükelçiliği üzerinden Devletimiz adına T.C’de Ahmet ÇAKAR aleyhine dava açılmasını talep ettikten sonra KKTC İçişeri Bakanlığına başvuru yaparak medya maymunu ÇAKAR’ın KKTC’de istenmeyen şahıs ilan edilerek KKTC’ye girişinin yasaklanmasını talep ettik. 
 

Denktaş- Talat- Eroğlu- Akıncı Cumhurbaşkanlığı makamında oturan isimlerin bir önemi yoktur. Kişiler geçici Devlet bakidir. Saygı duyulup sahiplenilmesi gereken Cumhurbaşkanlığı makamıdır. 
 

Sayın Akıncı oturduğu makamın farkında olmasada bizler o yüce makamın farkındayız. Eleştirilerimizi adamızla yapar hesabımızı sandıkta sorarız.  KKTC ve Kıbrıs Türk’ü ile ilgili zerre bilgisi olmayan, ağızlarını açtıklarında konuşmaktan ziyade logar kapağından taşan pislik gibi salya saçan medya maymunlarını susturmak boynumuzun borcudur. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: MDP’DEN, AHMET, ÇAKAR’A, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı