Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 18:53
 
MECLİS DOĞUM YASASINA MÜDAHALE ETSİN!
ZAYDER BAŞKANI RABİA ÖZCÖMERT Açıklama yaptı
- Haberi
MECLİS DOĞUM YASASINA MÜDAHALE ETSİN!

Gelişmiş 21 ülke arasında yapılan araştırmalara göre İsveç ve Almanya 47 haftalık "ücretli doğum izni" ile ilk sırada yer alıyor. Norveç 44 hafta, Yunanistan 34 hafta , Finlandiya 32 hafta, Kanada ise 29 hafta ücretli doğum izni kullanıyor .

Japonya, ücretli doğum izni olarak kadınlara 26 haftalık bir süre tanıyarak 7. sırada yer alırken, ABD 14, İsviçre 24 hafta ücretli izinle son sıralarda yer alıyor. Dinleyin efendi vekiller dinleyin hanımefendi vekiller!

Sevgiye aç evlatlar, maraton koşan ebeveynler olduk. Bir emziren anne her sütü geldiğinde evladını üzülerek hisseder. İlk altı ay anne sütü diyoruz ama bebeklerimizi biberonlara mahkum ediyoruz.

Sütümüzü sağmak için mekan ve zaman kollar olduk. Bebeğinin en hızlı ve en güzel büyüme dönemi olan zamanları kaçırmak zorunda kalıyoruz.

Bazen çocuklarımızı tanımadığımız bakıcılara teslim etmek zorunda kalıyoruz. Aklımızda binlerce soru işaret bebeğimizle ilgili,gece uykusuzlukları i ,evin geçimi, iş yeri sorunları sağlıksız bir dönem oluyor ebeveynler için. Bebeğin anneye ,annenin bebeğe,babanın ailesine bağlılığına fırsat veren yasalar istiyoruz.

Toplumun en temel taşı aile o zaman bu konuda çalışmalar yapalım. Peki sosyal devlet bu işin neresinde? Kürtaj yasası ile meşgul.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: MECLİS, DOĞUM, YASASINA, MÜDAHALE, ETSİN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı