Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 12:10
 
Okçuluk’ta Faaliyetler Daraltılıyor..!
KKKTC Okçuluk FederasyonuYönetim Kurulu, 2020 yılı Faaliyetlerinin azaltılması gündemiyle, önceki akşam yaptığı toplantıda, bir dizi önemli kararlar aldı.
- Haberi
Okçuluk’ta Faaliyetler Daraltılıyor..!

KKTC Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu, 19 Şubat Çarşamba akşamı yaptığı önemli toplantıda, Federasyon’un2020 Yılı Faaliyetleri ve yapacağı organizasyonlar ile ilgili olarak daraltma kararı aldı.

KKTC Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çiftçi,Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu’nun Faaliyetlerin daraltılması ve Federasyonun sorunları ile ilgili yapılan toplantının içeriğihakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Göreve başladığımız 2017 yılından beridir çok işler yaptık”

KKTC Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çiftçi, Yönetim Kadrosu olarak 2017 yılında göreve başladığımız günden beridir, üstlendiğimiz görev ve sorumluluk bilinciyle, Okçuluk Federasyonun hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için var gücümüzle uğraştık. Bu süre zarfında Federasyonumuzun tesislerini sil baştan elde geçirerek, daha kullanılabilir hale getirirken, binalarımız tadilatları yanında,seminer ve sekreterlik binalarının yapılmasını sağlayarak Federasyonumuzun hizmetine sunduk. Federasyonumuzun Kurumsallaşması, şeffaf ve hesap verilebilirlik noktasında olabilmesi için web sayfamızı hizmete koyarken, tüm faaliyetlerimizin ve istenilen bilgilerin güncel olarak web sayfamızda yayınlanmasını sağladık. Göreve başladığımızda 6 olan kulüp sayısını su an 15’e çıkarırken, 90 olan sporcu sayısını ise 280 sayısına kadar çıkarmayı başardık.  Her yıl Federasyonumuz bünyesinde çeşitli eğitim kurslarını düzenlerken, bunların yanında yeni antrenörler ve hakemlerimizi, Okçuluğa hizmet noktasında kazandırdık ve kazandırmaya da devam ediyoruz. Okçuluk Federasyonun yeniden yapılanması noktasında, 3 yıldır Yönetim Kurulu olarak üst seviyede fedakârlıklar yaparak,Federasyonumuzun Ülkemizde iyi bir yere gelmesi için canla başla yılmadan çalışan devam ediyoruz.

“Devlet Katkısı yetersiz, Faaliyetlerimizi daraltma kararı aldık”

Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu’nun geçen günlerde açıkladığı Federasyonlara ayrılan 2020 yılı devlet katkı paylarının, Okçuluk Federasyonu için verilmesi öngörülen katkı payını çok yetersiz bulduklarını belirten Başkan Ferdi Çiftçi,Bu nedenle Yönetim Kurulu kararı ile,Faaliyetlerimiz daraltma kararı aldıklarını söyledi.
Çiftçi; Federasyon olarak, 2020 yılı için önceden belirleyerek, resmi web sayfamız ve sosyal sitelerinde duyurduğumuz, faaliyet programındaki yıl boyunca yapılacak olan kapalı ve açık alan yarışma organizasyonları, kurs ve seminerlerin azaltılmasını, Yurt dışı temaslarının bu şartlarda imkânsız olduğunu, 2020 sonuna kadar mevcut bütçeyle dengeli bir harcama yaparak, başarılı sporcu veya kulüplerin ödüllendirilmesi planlanmadığından, faaliyetlerimizin davamı ve sürdürüle birliği noktasında, Yönetim Kurulu kararıyla faaliyetleri tekrar gözden geçirerekazaltmaya gittik.

“Tüzüğümüz bir türlü geçmedi, projelerimize destek verilmedi”

Başkan Ferdi Çiftçi 2018 yılında Federasyona ait yeni hazırlanan Ana Tüzük, Yarışma Tüzüğü ve Hakem Tüzüğü ile birlikte Spor Dairesi’ne sunmamıza ve 2 yıldır defalarca aramamıza rağmen, Tüzüğümüz hala daha geçmedi. Ayrıca Federasyon olarak projesini hazırladığımız Kapalı Alan Okçuluk Salonu projemizi de Spor Dairesi’ne sunduk. Federasyon olarak bizlerin da katkı koyarak yapmayı düşündüğümüz projemiz için, 2 yıldır uğraşmamıza rağmen hiçbir destek bulamadıklarını söyledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okçuluk’ta, Faaliyetler, Daraltılıyor..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı