İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
POLİSİYE OLAYLAR
POLİSİYE OLAYLAR
YENİ VAKA YOK
YENİ VAKA YOK
Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 15:05
 
ÖZERSAY BASINA AÇIKLAMA YAPTI
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, hükümetin koronavirüsle ilgili önlemler konusunda aldığı kararları açıkladı. Özersay, “İçiniz rahat olsun, panik yapmayın. Hayat devam ediyor. Tedbirlerle sakin ve makul bir yol çizmek zorundayız” dedi.
GÜNDEM Haberi
ÖZERSAY BASINA AÇIKLAMA YAPTI

Bakanlar Kurulu’nun olağanüstü toplantısı sürüyor.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı başkanlığında koronavirüs önlemleri gündemiyle olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı yaklaşık 3 saattir devam ediyor.
Cumhurbaşkanı toplantıdan yaklaşık 1 saat sonra ayrıldı. Bakanlar Kurulu Başbakan Ersin Tatar başkanlığında toplantısını sürdürüyor.
Toplantıya kısa bir ara veren Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay basına açıklama yaptı, tedbirleri paylaştı.
Özersay’ın açıklamasına göre alınan kararlar şöyle:
“Akyar ve Yeşilırmak kara sınır kapıları 22 Mart’a kadar kapanacak. Ledra Palas, Metehan ve Beyarmudu kapıları açık olacak.
Bazı ülkelerden yolcuların KKTC’ye tüm kara ve deniz kara kapılarından girişler yasaklandı. Uygulama gece yarısından itibaren 1 Nisan’a kadar yürürlükte kalacak.
Tüm okullar 22 Mart’a kadar kapalı olacak. Sinemalar kapalı olacak, tiyatro, konser, festival gibi etkinlikler 22 Marta kadar iptal edilecek. Tüm spor müsabakaları 22 Marta kadar iptal edilecek.
Yabancıların yeni ön izin almaları 22 Marta kadar durdurulacak.
Maske, eldiven, dezenfektanlar gibi ürünler Bakanlar Kurulu kararıyla denetimli mal olarak ilan edildi.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZERSAY, BASINA, AÇIKLAMA, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı