Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 10:53
 
ÖZERSAY:CESUR ADIMLAR ATMAKTA KARARLIYIZ
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "Kapalı Maraş konusunda hükümet olarak yapmış olduğumuz açılım, aslında statükonun kırılmasına yönelik bir adımdır. Geçen süre içerisinde yerleşen, kimsenin birşeyler söylemesine rağmen adım atamadığı bu konuda daha cesur olunması gerektirdiğini değerlendirdik hükümet olarak. Bu doğrultuda daha cesur adımlar atmak kararlılığındayız" dedi, şunları kaydetti:
- Haberi
ÖZERSAY:CESUR ADIMLAR ATMAKTA KARARLIYIZ

Önemli bir adım

"Bunu yaparken boş farazi vaatler üstünden gitmek istemiyoruz. Somut elle tutulur, bilimsel veriler üzerinden politikalarımızı şekillendirmek istiyoruz. Bu bölgenin atıl bir halde kapalı olarak kalması, burada gerek 1974 öncesi hak sahipleri açısından gerekse Vakıflar İdaresi açısından bir mağduriyet de yaratmıştır. Dolayısıyla sadece KKTC'nin değil genel anlamda da ekonominin canlandırılması için önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz"

Bu bir başlangıç

"Bu bir başlangıçtır. Tam olarak Kapalı Maraş'a ilişkin hangi politikayı hayata geçireceğimizi, ortaya çıkacak veriler içerisinde şekilendireceğimizi vurgulamak istiyorum. Bir aşamada burasıyla ilgili paydaş diyebileceğimiz bütün kesimler ile temas içerisinde olup, görüşlerini alacağımızı da özellikle belirtmek istiyorum"

Paydaşlarla görüşme

"Diğer siyasi parti başkanlarının ve Cumhurbaşkanı Akıncı'nın da görüşlerini envanter çalışmasının ardından alacağız. Böyle bir adımdan etkilenecek olan paydaşlarla da görüşmemiz olacak. Pazartesi sabahı Vakıflar İdaresi Genel Müdürü sayın İbrahim Benter ile bir görüşmemiz olacak ve bu gibi temaslarda sık sık bulunacağız"

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZERSAY:CESUR, ADIMLAR, ATMAKTA, KARARLIYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı