Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 12:31
 
REFİKA ÖĞRETMEN KİTABI OKULARDA DAĞITILMAYA BAŞLANDI
RAUF R. DENKTAŞ VE DÜŞÜNCELERİNİ YAŞATMA DERNEĞİ, MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI’NIN ONAY VERDİĞİ “BEN REFİKA ÖĞRETMEN” KİTABINI İLKOKULLARA DAĞITMAYA BAŞLADI
- Haberi
REFİKA ÖĞRETMEN  KİTABI OKULARDA DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Rauf Raif Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği, Emine Sömek’in “Annem Refika” adlı kitabından esinlenerek düzenlenen, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından onaylanan “Ben Refika Öğretmen” adlı kitabın ilkokullarda dağıtımına başladı.

Dernek Başkanı Latif Akça tarafından yapılan açıklamada “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çocuklarımıza tarih bilinci, aidiyet duygusu kazandırıyoruz.  Milli mücadele yıllarına damgasını vurmuş kahramanları tanıtıyoruz.  Merhum Emine Sömek’in “Annem Refika” adlı kitabından esinlenerek yapılan eser dönemin Talim Terbiye Müdürü’nün katkılarıyla gerek pedagojik gerekse psikolojik gelişmelerde herhangi bir olumsuzluk olmayacak şekilde düzenlenmiş ve Sayın Cemal Özyiğit’in bakanlığı döneminde basılmasına izin verilmiştir.” denildi.

Atatürk’ü anma ve KKTC’nin kuruluş yıldönümü kutlamaları vesilesiyle kitapların ilkokullarda dağıtımına, dernek üyelerinin katkılarıyla başlandığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na, eski Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’e, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi’ne, ve kitaplara katkı koyan Suat Turgut ile Ogan Demircioğlu’na da teşekkür edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: REFİKA, ÖĞRETMEN, , KİTABI, OKULARDA, DAĞITILMAYA, BAŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı