Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 10:42
 
Şaban EMRE’den hesap sorulacak mı?
Bir süredir kamuoyunun bilgilendirilmesi maksadıyla ortaya atılan iddiaları sizlerle paylaşmaktayız...
- Haberi
Şaban EMRE’den hesap sorulacak mı?

Sayın Şaban EMRE, yaklaşık 100 Bin TL’lik eksik iş yaparak parayı cebinize mi indirdiniz?

Bir süredir kamuoyunun bilgilendirilmesi maksadıyla  ortaya atılan iddiaları sizlerle paylaşmaktayız...

Şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkeleri kapsamında, devletin zarara uğratılmaması ve halkımızın menfaatlerini koruma amacımızın yanında, adil, şeffaf ve hakkaniyetli ihalelerin yapılabilmesi için bilgi ve belgelere dayalı iddiaları araştırmaya, soruşturmaya ve yanıt alana kadar da yayınlarımıza devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız.

Gündemimizde yine Şaban EMRE ve Murat Machinery LTD. bulunmaktadır.  22/01/2019 tarihli, 016/2019 numaralı MİK kararı ile Pazarlık Usulü 2 Adet Densitometre(kemik yoğunluğu ölçüm Makinesi )cihaz alımı konusunda Murat Machinery LTD.’in ihaleye girip en düşük teklifi verdiği ve bu nedenle ihalenin bu şirkete bağlandığı görülmektedir.  

En düşük teklifin bu firma tarafından verilmesi nedeniyle ihaleye katılan diğer firmalar otomatik olarak elenmiştir.   Gelin görün ki, bu ihale şartnamesinin madde 11.15’ine göre ihaleyi kazanan bu firmanın mükellefiyetlerini yerine getirmeyerek haksız kazanç elde ettiği görülmektedir.  

“madde 11.5 -TAEK Standartlarına  uygun tüm oda kurşunlama  işleri yüklenici firma tarafından yapılarak sistem çalışır halde teslim edilecektir “ maddesine uyulmamıştır.

İki odanın yaklaşık 100 Bin TL’ye varan kurşunlama işleminin adı geçen firma tarafından yapılmadığı gözlemlenmektedir .

İnsan sağlığı açısından radyasyona karşı korunmak için talep edilen kurşunlama işlemi yapılmamıştır ve bu nedenle hastalar, bilhassa o ünitede görev yapan Doktor, Hemşire, Hastabakıcı ve Teknisyenlerin sağlığı tehlikeye sokulmaktadır.

Sayın Şaban EMRE, şartnameye göre odaların kurşunlanmasını neden yapmadınız?
Şayet yaptığınızı iddia ediyorsanız bize ulaşın. İlkelerimiz gereği, Hakikat Gazetesi’ne vereceğiniz cevabın bu sütunlardan paylaşılacağını da ifade etmek isteriz.  

Ancak Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de bu konu hakkında ne söyleyeceğini ve bir soruşturma başlatıp başlatmayacağını da bilmek isteriz.

Kamuoyu ve insan sağlığı adına konuyu sonuna kadar takip edeceğimizi belirtiriz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şaban, EMRE’den, hesap, sorulacak, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı