Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 13:15
 
SEBEP KİTAP DEĞİL PKK PROPAGANDASI
• Kıbrıs Hakikat WebTV’de yayınlanan Doç.Dr. Güven Arıklı ile "Gündem Özel'e" konuk olan Sabahattin İsmail, Bengül Gargınsu'nun tutuklanması olayının gerçek yüzünü açıklayarak "Ülkede PKK yandaşları var. 1 Mayıs mitinglerinde bunlar CTP korteji arkasında PKK pankartları ile yürüyorlar. Bunlar seçimlerde CTP'ye destek veriyor. Hatta "Bakanlar Kurulu Kararı" ile sınırdışı EDİLEN PKK yandaşı bazı aileler hakkındaki sınırdışı kararının CTP hükümet şeri döneminde iptal edilerek geri getirildiklerini biliniyor" dedi.
- Haberi
SEBEP KİTAP DEĞİL PKK PROPAGANDASI

"Bunlar basında yer aldı. KKTC 'de yaşayan bazı aile fertlerinin dağlarda PKK kıyafetleriyle çekilen fotoğraflarını geçmişte yayınladık. CTP parti meclisi üyesi olan Begüm Gargınsu' nun vatandaşlık işlemleri 2015 de Asım Akansoy tarafından başlatıldı, Teberrüken Uluçay'ın bakanlık döneminde vatandaş yapıldı, daha sonra CTP listesinden Milletvekili adayı yapıldı. Bunlar Gargınsu'nun PKK yandaşı olduğu bilinerek yapıldı. Son olarak da Girne Kapısında Türkiye'de tutuklu bir PKK yandaşı kadına destek için astığı pankartın izi sürülerek bu bayana ve çevresine ulaşıldı. Mahkemenin verdiği izin çerçevesinde polis arama yaptı. Arama sırasında PKK bayrakları, terör elebaşısı Öcalan’ın kitapları, terör örgütü ile ilişkili bazı belgeler bulunduğu öğrenildi . Bunlar bulunduktan sonra mahkeme deliller üzerine 2 gün tutukluluk kararı verdi, gözaltı kararı uygulandı" diye konuşan İsmail, şunları kaydetti:

"Polisin elinde yeterli delil var"
"Yani Mesele kitap değil.Terör örgütü propagandası dır. Fakat bu kişinin CTP'li avukatı olayın yasak kitap olduğu algısı yarattı. Asıl acı olan sayın Cumhurbaşkanı da bu algı operasyonuna dahil oluyor. Sayın Cumhurbaşkanı doğrudan mahkemeyi baskı altına alacak şekilde mahkemede olan bir konuda yanlış bir açıklama yapıyor. Oysa mahkemede olan bir konuda mahkemeyi etki altında bırakacak açıklama ve eylem suçtur . Biz aynısını yapsak tutuklanırız. Kimsenin mahkemeyi baskı altına alacak açıklama yapma hakkı yoktur. Polisin elinde yeterli delil var. Hakim bu delilleri görerek 2 gün tutukluluk kararı aldı.. Cumhurbaşkanının görevi yasalara saygılı olmaktır. Akıncı bu açıklamadan önce polis komutanını çağırıp niye bilgi almadı.? Bunu izah etmesi gerekir. 

"AKINCININ açıklaması , PKK yandaşlarını mutlu eder. 
"Sayın Cumhurbaşkanı bu açıklamayı yaparken tamamen 2020'deki seçimleri mi düşünmüştür? . Bu açıklama PKK yandaşlarının Akıncı'ya oy vermesini sağlayabilir ama yanlış bir açıklamadır Sayın Akıncı solun çatı adayı olmak istiyor. Fakat CTP, Sayın Erhürman'ın Cumhurbaşkanı adayı olacağını söylemiştir. Bu açıklamadan sonra CTP içindeki ve dışındaki PKK yandaşı sol fraksiyonlar Erhürman'a karşı Sayın Akıncıya destek verir diye düşünüyorum. Eğer hesap buysa yanlıştır. Kimsenin kişisel ihtirasları dolayısıyla KKTC’nin ve halkının geleceği ile oynama hakkı yoktur. 

"Akıncı, şehitleri anma törenine katılmıyor"
"9 Mart’ta Baf Şehitlerini Anma Töreni vardı. Sayın Akıncı bu törene katılmıyor, bununla ilgili bir mesaj bile yayınlamıyor, fakat insanları dolandıran hırsızlıktan 40 yıl yatan Tavuri öldüğünde başsağlığı mesajı yayınlıyor. Sonra Niyazi Kızılyürek, AKEL adayları ile propaganda yapmaya geldiklerinde tesadüfen sayın Akıncı ile karşılaşıyorlar. Daha sonra tesadüfen oturuyorlar çay-kahve içiyorlar fakat bunların hepsi tesadüfen oluyor. Bizim buna inanmamız beklenemez.  AKEL gelip KKTC'de propoganda yapamaz. Hangi yasaya göre Asım Akansoy ve AKEL Adayları ve işbirlikçiler buradaki halka "Güney'e geçin ve ENOSIS'çi AKEL’e oy verin diyebiliyor. Bu tamamen halka kurulmuş bir tuzaktır. 

"Sakın o tarafa gitmeyin"
"1960 anlaşmalarına göre her halk kendi temsilcilerini kendi oylarıyla belirliyor. Ama şimdi Bize deniyor ki gidin Güney'de Rum partisi AKEL için oy kullanın. Yani bizim siyasi eşitlikten vazgeçtiğimizi ve ÜNİTER DEVLET istediğimizi bütün dünyaya göstermek istiyorlar. KKTC’de yaşamamıza rağmen Rum devletini kendi devletimiz gibi gördüğümüzü ispat etmeye çalışıyorlar. O yüzden halkımıza sesleniyorum. Sakın Rum devletine geçip AKEL listesine oy vermeyin. Bu ülkeyi kuran ŞEHİTLERİMİZE, çocuklarınıza, geleceğimize yazık ediyorsunuz. Niyazi Kızılyürek'e oy vermek adına ENOSİSCİ AKEL listesine oy vermiş olacaksınız"

"Akıncı neden korkuyor?"
"Sayın Akıncı halkın sorduğu sorulara yanıt vermek zorundadır. O koltuk kendisine babasından kalmadı. 2 yıldır onlarca soru soruyorum yazılar yazıyorum hiçbirine cevap alamıyorum. Halkın önünde bizimle canlı yayında tartışmaya korkuyorsa yardımcısını, müsteşarını, müzakerecisini, danışmanını göndermesini söylüyorum ona da cevap alamıyorum. Fakat  yandaş kişilerle BRTK Müdürü yani kendi atadığı memurlarla danışıklı dövüşlü program yapıyor. . Rahmetli kurucu cumhurbaşkanı Denktaş kendine muhalif gazetecileri çıkarırdı ve kendisine soru sormalarını isterdi. Aynısını  sayın Akıncı neden yapmıyor? Neden korkuyor?"

"Mücadele tarihimizde hain bol"
"Bizim milli mücadele tarihimizde hain bol. 1963’te AKEL "Türk Kolu" imzası ile 4-5 tane AKEL'ciyi örgütledi ve utanç barikatlarında halka her türlü işkenceyi yaparlarken bunlar da Rum polisi korumasında gidip halka "silahlarını İ ülkenin resmi polislerine vermelerini, Denktaş'a Dr.Küçük'e inanmamalarını söyleyen broşürler dağıtırdı. Bugün de Rum devletinde yaşayıp, orada çalışıp, kendini Türk olarak görmeyenler, bize Rum seçimlerine katılıp ENOSİS'çilere oy vermemizi söylüyorlar. İşte bunlar Hain’dir. Haini, cahili işbirlikçisi bol olan bir milletiz"

"Akıncı halka yalan söylüyor"
"Bizim birinci amacımız KKTC’yi sonsuza dek bağımsız bir devlet olarak yaşatmaktır. Ama eğer emperyalizmin gücüne karşı gelemezsek ve bizi boğacak duruma gelirlerse seve seve Anavatan’a katılırız. Kökümüz bir. Dilimiz bir. Dinimiz bir. Aynı milletiz. Bir millet iki devletiz. Sayın Akıncı siyasi eşitliği savunan kahraman olarak lanse ediliyor. Bu tamamen yalandır. Sayın Akıncı siyasi eşitliği savunduğu konusunda halka yalan söylüyor. Akıncının savunduğu eşitlik sadece laftadır. İçi boşaltılmıştır. 1960 da elde ettiğimiz veto ve ayrı oy çoğunluğu hakkımızdan vazgeçen biri siyasi eşitliği savunmuyor demektir. Gelecek çarşamba Bunu belgeler ile bu programda yeniden ortaya koyacağım"

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEBEP, KİTAP, DEĞİL, PKK, PROPAGANDASI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı