Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 17:53
 
SİYASİ KİMLİĞİN ÖN PLANA ÇIKTIĞI BİR HAREKET
Kamu kurumlarının ek mesaileri ödendi. Ancak ek mesailer ödenirken gardiyanlara taahhüt edildiği gibi yapılması gereken ödemeler de hata yapıldı. Hatanın düzeltilmesi adına İçişleri ve Maliye Bakanlıkları gerekli işlemleri başlattı.
- Haberi
SİYASİ KİMLİĞİN ÖN PLANA ÇIKTIĞI BİR HAREKET

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, yapılan hata neticesinde eksik ödeme yapıldığını ancak anında düzeltme yapılması için gerekli işlemlerin başlatıldığını dile getirdi.

Gerçek böyleyken, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS)’nın Merkezi Cezaevi’nde grev başlatma kararına üzüldüğünü dile getiren Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, “Hata yapmak insana mahsustur, düzeltilir, düzeltiyoruz. Ancak sendikal hareketin sağlıklı bir diyalog kurulmadan, sorunu İçişleri ve Maliye Bakanlıkları ile istişare etmeden son silah olması gereken grev kararını biranda almasını doğru bir yaklaşım olarak kabul etmem mümkün değil. Bu tamamen art niyet içerir ve siyasi kimliğinin ön plana çıktığı bir harekettir” diye konuştu.

Kendisini, Kamu-Sen, Hak-Sen ve KTAMS Başkanlarının aradığını, ancak KTAMS Başkanı ile henüz daha konuşamadan grev kararı almasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu bir kez daha yapılan hatanın düzeltilmesi adına gerekli işlemlerin anında başlatıldığının bilinmesi gerektiğinin altını bir kez daha çizerken, kamu kurumlarının ek mesailerinin ödendiğini ancak Sağlık Bakanlığı’ndan kaynaklanan teknik bir sorundan dolayı, kamu sağlık çalışanlarının ek mesaileri ile gardiyanların eksik ödemelerinin Cuma günü birlikte ödeneceğini hatırlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SİYASİ, KİMLİĞİN, ÖN, PLANA, ÇIKTIĞI, BİR, HAREKET,
Yorumlar
Haber Yazılımı