Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 12:36
 
Şoke eden iddia: Ne prens kalacak ne prenses!
İngiliz kraliyet ailesi bir yandan yaşanan son skandalları unutturmaya ya da en azından hafifletmeye çalışırken bir yandan da yeni kararlar alıp yeni bir yapılanmaya gidiyor. S
- Haberi
Şoke eden iddia: Ne prens kalacak ne prenses!

İddialara göre tüm dünyanın, attığı her adımı merakla izlediği ailede "prensler" ve "prensesler"in sayısı azalacak.

İngiliz basınında ileri sürülenlere göre annesinin önümüzdeki 18 ay içinde tahtı devretmeye hazırlandığı Prens Charles, aileyi "küçültme" planları yapıyor.

Eğer 71 yaşındaki Prens bu iddiaları doğrulayıp aileyi küçültürse ortalıkta çok sayıda unvan sahibi üye kalmayacak. Sadece Prens Charles'ın ailesi dışında!

Böylece resmi görevler üstlenen aile üyelerinin sayısı azalınca da ailenin, toplumun bazı kesimleri tarafından tepki çeken giderleri de düşecek.

 

İleri sürülenlere göre Prens Charles, tahta geçtiğinde sadece kendisi, eşi Camilla Parker Bowles, iki oğlu Prens William, Prens Harry ile onların eş ve çocukları "kraliyet ailesi" sayılacak.

BACKGRID UK, BACKGRID USA, DEPO PHOTOS

Diğer üyeler ise resmi görevler üstlenmeyip normal insanlar gibi yaşayacaklar.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahtı bırakmasından sonra yerine Prens Charles kral olacak. Onun ardından Prens William tahta çıkacak. Sonra da sırasıyla çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louise geliyor. Prens Harry ise taht için altıncı sırada

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şoke, eden, iddia:, Ne, prens, kalacak, ne, prenses!,
Yorumlar
Haber Yazılımı