Haber Detayı
12 Nisan 2016 - Salı 20:43
 
Solyalı, İhtiyat Sandığı sınavında kesin başarı listesini isim isim açıkladı
DİĞER Haberi
Solyalı, İhtiyat Sandığı sınavında kesin başarı listesini isim isim açıkladı

CTP Parti Meclisi üyesi Avukat Ürün Solyalı İhtiyat sandığı sınavında kesin başarı elde edenleri isim isim açıkladı. Solyalı, UBPʹli Dursun Oğuz ve Faiz Sucuoğluʹnun “CTP istihdam yaptı” açıklamaları üzerine açıklama yaptı. Solyalı, başarı listesini sosyal medya üzerinden açık isimler ile paylaştı. Solyalıʹnın paylaşımı şöyle; ˮBirileriˮ sakız etmiş CTP 3 Nisanʹda usulsüz istihdam yaptı diye. Kimin usulüne göre? Sn. Dursun Oğuz ve Sn. Faiz Sucuoğluʹnun alışkın olmadığı bir usul olduğu kesin münhal ve sınav sisteminin. işte yapılan açıklama: ʹʹ İhtiyat Sandığı Dairesi Yönetim Kurulu’nun 30 Kasım 2015 tarihindeki 3616 no’lu ile 7 Ocak 2016 tarihindeki 3623 no’lu kararları çerçevesinde, İhtiyat Sandığı Dairesi’nde ihtiyaç duyulan personel istihdamı ile ilgili 19 Şubat 2016 tarihinde yerel günlük gazeteler ve İhtiyat Sandığı web sayfasından duyurulan münhallere toplam 682 kişi başvurmuştur.
Münhal ilan edilen kadroların doldurulması amacıyla 3 Nisan 2016 tarihinde DAÜ ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen yazılı yarışma sınavı sonucunda, İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu kararlarına uygun olarak Kamu Görevlileri Sınav Tüzüğü kuralları çerçevesinde Başarı Listesi aşağıdaki gibi oluşmuştur.
 
Kamu Görevlileri Sınav Tüzüğü’nün ilgili maddelerine göre oluşan başarı listesine giren yukarıda isimleri belirtilen adaylar, ilgili Tüzük kuralları çerçevesinde; sözlü yarışma sınavı (mülakata) çağrıldıktan sonra atamaları yapılacaktır.ʹʹ
Kaynak: Editör:
Etiketler: Solyalı,, İhtiyat, Sandığı, sınavında, kesin, başarı, listesini, isim, isim, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı