Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 16:55
 
TATAR KOMİK DURUMA DÜŞÜRÜLÜYOR!
Doç. Dr. Güven Arıklı yazdı...
- Haberi
TATAR KOMİK DURUMA DÜŞÜRÜLÜYOR!

Ersin beyin iyi bir insan olması yetmez, birlikte çalışacağı ekip arkadaşları maalesef onun bu niteliğini bazen sıfırla çarpabiliyor, bazen de Ersin beyi komik duruma düşürebiliyor. Ersin bey ortağı Özersay ile sürekli bir yarış içerisinde ve bunu gizlemeyi de pek başaramıyor! Kriz döneminde Özersay’ın toplum nezdinde ne dediği anlaşılır konuşması ve güven vermeye başlaması belli ki Ersin beyin danışmanlarını çok rahatsız etmiş.

Önce kendisine “basın önüne halkı bilgilendirmek için sen çık” diye telkinde bulundular ve o da maalesef bunu yaptı. Yaptı yapmasına ama vatandaş “söylenenlerden, yapılan açıklamadan hiçbir şey anlamadık” demeye başlayınca plan ters tepti. Sonra ekonomik plan hazırlandı, bu açılımları Ersin bey anlatsın diyen danışmanlar, Kudret Özersay’ı adeta daha sönük bir karakter olarak göstermek için Başbakan Tatar’ı tek başına basının karşısına çıkardılar ve yeni bir fiyasko yaşandı!

Hızını alamayan meşhur ve çok bilmiş danışmanların verdiği akılla Ersin bey bu kez Güzelyurt’ta toplanan Bakanlar Kurulu’nun sonunda Özersay’ın yapacağı açıklamayla elde edeceği olası olumlu görüntüyü kendi hanesine yazdırmak için rol çalarcasına toplantı daha başlamadan basın toplantısı yaptı, hem de yalnız başına! Neden peki? “Özersay’ın önüne geçmen lazım, bu salgın döneminde adam çok parladı” diye akıl verenleri çok olduğu için tabi ki!

Şimdi Ersin beyin danışmanlarını bu da kesmiyor, aradıklarını bulamıyorlar diye her Bakanlar Kurulu toplantısını yazdırıp Başbakan Tatar’a sosyal medyadan paylaştırıyorlar, “bakın bu kararların alınmasında benim de rolüm var, ben aldırdım” edasıyla Ersin beye yayın yaptırıyorlar.

BRT’deki haberlerde ölçüsüz bir şekilde devlet televizyonunu Ersin beyin şahsi yayın organıymış gibi kullanan ve kullandırtan danşmanlar daha da hızlarını alamayıp parlayan ya da öne çıkan Bakanlar olursa Ersin beyi onun yanında görüntü vermeye yönlendiriyorlar ki onun da puanını Ersin bey toplasın!

Sanki bu Halkın bu çocukça oyunu görebilecek aklı yok! Dün 19 Mayıs’tı, düşünün bir Başbakan (Tatar) oturmuş Eğitim Bakanının yanına BRT’de canlı yayına çıkmış! Gençlik ve Spor Bayramında Eğitim Bakanı orada olması gerekirken Tatar da yanıbaşında, oyunda dışarıya pirilli kaçarsa ben de kaparım gibisinden oracıkta oturuyor! Devlet adına gerçekten çok üzüldüm. Benim için yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimin galip geleceğinin aslında pek de bir önemi yok.

Ama kazanmak uğruna ya da danışmanlığını yaptığı kişiye şirin görünmek uğruna onu yanlış yönlendirenler hem Ersin beyi komik duruma düşürüyorlar hem de (ki bu çok daha önemli) devletin ağırlığını yerle bir ediyorlar. İşte benim en çok rahatsız olduğum da bu.

Parti Başkanı olmak ve sonra da Başbakan olmak için canını yiyen bir isim olarak Ersin bey şimdi de Cumhurbaşkanı olmak için üç beş danışmanın kurbanı oluyor, hem kendisine hem de devlete yazık ediyor. Milliyetçilik devlete sahip çıkmayı, devletin itibarını kollamayı gerektirir, sırf seçimde oy toplayacaksın diye her kılığa girmeyi değil…

Kaynak: Editör:
Etiketler: TATAR, KOMİK, DURUMA, DÜŞÜRÜLÜYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı