Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 20:24
 
TÜRK BAYRAĞINI ÇALAN RUM GENÇ MEKTUPLA ÖZÜRDİLEDİ
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Akdoğan Belediyesi'nde Dr. Fazıl Küçük İlkokulu'nun bahçesinde bulunan Türk bayrağını ve okuldaki panodan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a ait fotoğrafı çalan 16 yaşındaki Savvas Koulendoru'nun ailesi Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya mektup göndererek özür diledi.
- Haberi
TÜRK BAYRAĞINI ÇALAN RUM GENÇ MEKTUPLA ÖZÜRDİLEDİ

Türkiye ve KKTC'de büyük tepki çeken olayla ilgili Rum aile, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya gönderdiği mektupta olaydan duydukları pişmanlığı ifade ederek özür diledi.

Rum aile, bu olayın Akdoğan’da yaşayan Kıbrıslı Türklerle Akdoğan kökenli Kıbrıslı Rumlar arasındaki işbirliğini ve iletişimi bozması için bir bahaneyi teşkil etmemesi temennisinde bulundu. Koulendoru da mektupta, olaydan dolayı pişman olduğunu belirtti.
 
Bayrak iade edilecek
Rum medyası da, 'çalınan bayrağın' kısa süre içerisinde Türk tarafına iade edileceğini yazdı. Ada'da bir haftadır gündem olan olayla ilgili olarak, KKTC yönetimi Savvas Koulendoru hakkında tutuklama kararı çıkarmıştı.
 
Rum yönetimi de bayrak çalma olayını eleştirdi
Kıbrıs Türk tarafının, 'ivedi olarak Savvas Koulendoru'yu bize iade edin' çağrısı üzerine Rum yönetimi, bayrak çalmanın doğru olmadığını ancak konunun siyasileştirilmemesi gerektiği çağrısı yapmıştı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRK, BAYRAĞINI, ÇALAN, RUM, GENÇ, MEKTUPLA, ÖZÜRDİLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı