Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 21:49
 
Türk Şirketleri Iraktaki 157 dev inşaat projesine talip
Irak Ulusal Yatırım Komisyonu'nun ülkenin yeniden inşası için 157 projelik bir liste yayınlamasının ardından gözler, Irak'ta 2019 yılında düzenlenecek tek uluslararası yapı ve inşaat fuarı "Iraq Build"e çevrildi.
EKONOMİ Haberi
Türk Şirketleri Iraktaki 157 dev inşaat projesine talip

Türk şirketlerinin Irak'ta hali hazırda birçok proje gerçekleştirdiğini söyleyen Iraq Build fuarının milli katılım organizatörü Expotim'in Genel Müdür Vekili Çağatay Erşahin, 157 dev inşaat projesine de Türk şirketlerinin talip olacağını vurguladı.

Bu yıl Irak'ta 6.kez düzenlenecek olan IRAQ BUILD Fuarı, 11-14 Haziran tarihleri arasında Irak'ın başkenti Bağdat'ta gerçekleşecek. Irak Ulusal Yatırım Komisyonu'nun ülkenin yeniden inşası için 157 projelik bir liste yayınlaması, fuarın önemini bir kat daha arttırdı. Fuara Türk şirketlerinin de geniş katılım göstereceği belirtildi.
Iraq Build fuarının milli katılım organizatörü Expotim'in Genel Müdür Vekili Çağatay Erşahin fuara büyük ilgi olduğunu vurgulayarak, "Irak'taki siyasal gelişmelere bağlı olarak dalgalanmalar yaşasa da, Irak'ın Türk firmaları için her zaman en büyük ihracat pazarı olmaya devam ediyor. Rakipsiz bir firma olması nedeniyle bu yıl Iraq Build Fuarı'na talep ve ilgi patlaması yaşanıyor. Bu gelişmeler hem Irak hem de Türkiye açısından çok sevindirici” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

 

İHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Şirketleri, Iraktaki, 157, dev, inşaat, projesine, talip,
Yorumlar
Haber Yazılımı