Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 11:03
 
UBP SEÇİME EN HAZIR PARTİ
UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu konuk olduğu Güven Arıklı’nın Hakikat Web TV’de hazırlayıp sunduğu Günaydın hakikat programında “Sayın Tatar’ın aday olmasını ilk söyleyenlerden biriyim” dedi.
- Haberi
UBP SEÇİME EN HAZIR PARTİ

UBP’nin siyasi teamüllerine dikkat çeken  Gardiyanoğlu “Bu teamüllerden birisi de genel başkanın Cumhurbaşkanlığı’na aday olması gerektiğidir. Tabandan aldığım seslere kulak vererek bunu söyledim. Sayın Tatar’ın siyasetemizde özlenen bazı özelikleri var. Adanın heryerindeki vatandaşı partiye bakmaksızın ziyaret eden bir kişidir. Halkına yakın olan bir isimdir” diyerek şunları söyledi:

 

Bardağı taşıran damla

“Sayın Tatar ilk başta Cumhurbaşkanlığına sıcak bakmayıp ülkenin ekonomik problemlerini çözmek istediğini belirtmişti. Fakat Sayın Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatı’nda yaptığı bardağı taşıran son damladan dolayı kendisi de adaylığa sıcak bakmaya başladı. UBP bu ülkenin seçimlere en hazır olan partisi. Ersin Tatar bu ülkeyi kucaklayacak yegane isimdir. Kıbrıs Türk halkı arada korumalar olmadan bire bir teması özledi. Biz sıcakkanlı insanlarız dolayısıyla protokolü fazla sevmeyiz. Akdeniz insanı birebir temas ister. Ersin Tatar tam olarak bu isimdir”

 

Belaltı vurarak değil

“Ben ilçe başkanı olarak bütün kademelerime net olarak şunu söyledim. Biz adaylık sürecinde diğer adaylarımıza bel altı vurarak değil Genel başkanımızın vizyonunu anlatarak bir propaganda süreci geçireceğiz. Çünkü seçim biter fakat aynı yerde yaşıyoruz aynı yerde yemek yiyoruz. Tekrar yüz yüze bakmak zorunda kalacağız. Seçim atmosferi kızışmadan diğer siyasi partilerin ilçe başkanlarını ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Sonuçta bu ülkede yaşıyoruz ve bizi yeterince bölen zihniyeti ortadan kaldırmak için çaba sarfetmemiz gerekiyor”

 

Halk kime oy vereceğini biliyor

“Halkımızın farkındalığı çok yüksek. Yarın seçim olsun halkımızın yüzde 85’i kime oy vereceğini biliyor. Bu kadar net olan bir seçim atmosferinde kırmaya gücendirmeye ötekileştirmeye gerek yok. Bizler de herkes ile aynı yaşam koşularında çocuk yetiştirmeye çalışıyoruz. Bizler de zamlardan etkileniyoruz. Seyrüseferler tabiki yollara aktarılsın fakat şunu göz önünde bulundurmamız lazım. Bu ülkedeki yolların yüzde 90’ı belediyelere aittir. Belediyeler bu yolları yapmak için her ay devletten katkı alıyorlar fakat süsleme, maraton yapmaktan yola para ayıramıyorlar. Fakat halkımızın gözlerini öyle boyamışlar ki insanlar bu durumu göremiyor. Şu an bir önceki hükümet dönemindeki döviz kurundan daha yüksek bir kurdayız. 4’lü hükümet döneminde sürekli yapılan zamlara hiçbir tepki göstermeyen sendikalar sivil toplum örgütleri bugün devletin elinde olmayan durumlarda devlete tepki gösteriyorlar”

 

Karayollarına 40 milyon TL

“4’lü hükümet döneminde bir buçuk yılda Maliye Bakanlığı karayollarına aktardığı kaynak 4 buçuk milyon TL, 8 aylık bu hükümet döneminde Maliye Bakanlığı’nın karayollarına aktardığı kaynak 40 milyon TL. Yaklaşık 20 milyon TL daha bu dönemde yine karayollarına aktarılacak. Bu başarı Ersin Tatar başbakanlığındaki Olgun Amcaoğlu’nun Maliye bakanlığındaki hükümetin başarısıdır3

 

Biz 5 aylık hükümetiz

“Gençlerin Yol yoksa Seyrüsefer’de yok” adı altında çok haklı bir tepkisi var. Bakıyorum içinde çok duyarlı çok akıllı gençlerimiz var fakat bazı kesimleri bu tepkiyi saptırmaya çalışıyorlar. CTP bir organizasyon yapmış şemsiyeni al da gel diye. Arkadaşım biz daha 5 aylık hükümetiz siz 1 buçuk sene hükümet etmişsiniz ve karayollarına sadece 4 milyon TL aktarabilmişsiniz”

 

Cebinden para harcadı

Tolga Atakan kendi kredi kartı ile asfalt almış bir bakandır. Sırf o yamalar kapansın diye kendi cebinden para harcamış bir insandır. Fakat sen bu bakana sadece 4 milyon TL kaynak vereceksin sonra sanki bu yollar 7 ayda olmuş gibi çıkıp tepki göstereceksin. UBP-HP hükümetinin ilk icraatı tüm ana arterlerde tamirata başlanmıştı. Şu an kış ayında olduğumuz için yollar yapılamaz çünkü yağışlı havalarda asfalt tutmaz. Kimsenin şüphesi olmasın havalar daha da düzeldikçe bu yolların yapımına hız kesmeden devam edecek. Sosyal medyada yayınlanan yollardaki çukurların, bozuklukların hepsi belediyeye ait yollardadır”

Kaynak: Editör:
Etiketler: UBP, SEÇİME, EN, HAZIR, PARTİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı