Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 18:23
 
ULUSLARARASI SANAT REZİDANSI SERGİSİ YDÜ’DE AÇILDI
Balkan ülkelerinden 15 ressamın Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı ve 35 eserden oluşan “Uluslararası Sanat Rezidansı Sergisi” Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından açıldı
KÜLTÜR Haberi
ULUSLARARASI SANAT REZİDANSI SERGİSİ YDÜ’DE AÇILDI

Türkiye, Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Suriye, Kırgızistan ve Kosova’dan 15 Ressamın eserlerinin yer aldığı sergi, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi (YDÜ AKKM) Sergi Salonu’nda açıldı.

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, serginin açılışında, Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, Balkan Sanatçıları adına Refki Gollopeni,Türkiye Sanatçıları adına Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Orkun Müftüoğlu ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu birer konuşma yaptı. 

Konuşmaların ardından sergiye katkı koyan sanatçılara Bakanı Fikri Ataoğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edilerek, sergi kurdelesi kesildi. 

Ressamların, eserlerinde kendi özgün üslup ve sanatsal kavrayışları ile faklı ekolleri yansıtacağı sergi, 23 Mayıstarihine kadar hafta için 08.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ULUSLARARASI, SANAT, REZİDANSI, SERGİSİ, YDÜ’DE, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı