Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 15:39
 
“Yangın Yerinde Kabare” Ismarlama bir oyundur
Milli Mücadele ve Milli Değerleri Koruma Derneği "Yangın Yerinde Kabare" İsimli oyun "Ismarlama bir oyundur, Halkımız çok dikkatli ve duyarlı olmalıdır" diyerek tepki gösterdi.
- Haberi
“Yangın Yerinde Kabare” Ismarlama bir oyundur

Milli Mücadele ve Milli Değerleri Koruma Derneği "Yangın Yerinde Kabare" İsimli oyun "Ismarlama bir oyundur,  Halkımız çok dikkatli ve duyarlı olmalıdır" diyerek tepki gösterdi.

Birkaç gün önce Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları tarafından Denetleme Kurulu tarafından oynanmasına izin verilmeyen Yaşar Ersoy'un yazdığı "Yangın Yerinde Kabare" isimli oyunu sakıncalı bulduklarını belirten dernek, oyunda yer yer göndermelerle Türkiye'ye, askere ve polise hakaretlerin olduğu iddia edildiği oyunun Milli değerlerimize ters düştüğünü ve böyle bir oyunun oynanmasının sakıncalı olduğunu dile getiren Derneğin sosyal medyadaki paylaşımı aynen şöyle verildi:

" Yangın yerinde kabare; adlı oyun ısmarlama bir oyundur, tamamen Milli Değerlerimizi hedef alan topluluğun bir çalışmasıdır.Halkımız çok dikkatli ve duyarlı olmalıdır.

Amaçları halkı kışkırtmak ikiye hatta daha fazla parçalara bölmek ve günün sonunda devletin esnek bir yönetime sahip olmasını hedeflemektedirler.Bu tarz olaylar sadece sanat adı altında değil daha farklı projelerle gündemimize sokulmaya çalışılacaktır.

Bizde buna hiçbir zaman müsade etmeyeceğiz.böyle bir oyundan da izleyiciye hayır gelmez. Ancak güdümlü ve amaçlı bir oyun olur buda halkımıza zarar verir.Oyunda yer yer göndermelerle askerimize ve polisimize hakaretler olduğu iddia ediliyor.Türkiye'ye göndermelerle üstü kapalı küfür ediliyor iddiası var.

Dernek olarak bunları kabul etmiyoruz.Göndermelerle'de olsa üstü kapalı'da olsa Milli değerlerimize dil uzatmayı asla kabul etmiyoruz.Bunu yapanları şiddetle kınıyoruz. Gerekli hassasiyeti gösteren Devlet Tiyatroları Müdürünü ve Milli Eğitim Bakanımızı, hatta bu olaya korkusuzca tepki gösteren tüm halkımızı canı gönülden kutluyoruz.Desteklerimiz tüm varlığımızla halkımızındır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Yangın, Yerinde, Kabare”, Ismarlama, bir, oyundur,
Yorumlar
Haber Yazılımı