Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 13:17
 
YDP SEÇİME HAZIR
Hakikat WebTV’de Mehmet Ercan ile "Dobra Dobra" programına katılan YDP Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz “Biz denenmemiş bir partiyiz, sağdayız, tabanımızla yüzleşiyoruz, gerek Meclis’te gerekse sahada iyi çalışmalar yapıyoruz. Kurumsal yapımızı da gün geçtikçe sağlamlaştırıyoruz. Köy gezilerine, çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
- Haberi
YDP SEÇİME HAZIR

“YDP’nin geçen yıl Parti Meclisi’nde cumhurbaşkanlığı seçimine kendi adayı ile gireceği kararını almıştır. Genel Başkanımızın sağda mutabakat yönünde de açıklaması olmuştur, ama bu açıklamasına cevap alamamıştır” diyen Büyükyılmaz, Gezici anketinin YDP’yi sahaya inmeye mecbur bıraktığının altını çizerek şunları söyledi:

 

En yüksek katılım YDP’de

“15 Kasım 2019 Cumhuriyet Bayramı ile beraber ilk kıvılcımı İskele’den verdik. Hedef cumhurbaşkanlığı, adayımız ise Erhan Arıklı dedik. YDP, kendi adayını çıkarmalıdır çünkü bizim tabanımızın Kıbrıs konusundaki beklentisine başka hiç bir siyasi parti cevap vermiyor.

YDP, siyasi partiler içerisinde en fazla katılım sağlayan partidir, çünkü biz denenmemiş bir partiyiz, sağdayız, tabanımızla yüzleşiyoruz, gerek mecliste gerekse sahada iyi çalışmalar yapıyoruz. Kurumsal yapımızı da gün geçtikçe sağlamlaştırıyoruz. Köy gezilerime, çalışmalarımıza devam ediyoruz”

 

Usulsüzlüğe “dur” dedik

“YDP’nin Kıb-Tek konusundaki araştırma önerisi üzerine; Kıb-Tek’in ihaleler konusuyla ilgili ortada bir fiyat farkı söz konusudur. Bundan dolayı buna tamam denmesi bizi tamamen yormuştur. Çünkü 1 jeneratörün Finlandiya’daki fiyatı 5 milyon avro iken, burda ise 1 jeneratör 8 milyon avroya denk geliyor. YDP, bir usulsüzlüğe dur demek için araştırma önerisi vermiştir”

 

90 kamyon ilaç nerede?

“Bakanlık deposunda bulunan ilaçlar da kontrol edilsin, gereksiz yere bu ilaçlar çöpe atılmasın. Başsavcılık bir an önce devreye girmelidir. Bu hususta tarihi geçmiş 90 kamyon ilacın akıbeti için birileri tarafından hesabı sorulmalıdır. Sağlıktaki aksaklıklar giderilmelidir”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YDP, SEÇİME, HAZIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı