Yazı Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 13:41
 
ANAVATAN İLE PROBLEMİNİZ NE?
Hamdi Acar
 
 

1974 Kıbrıs çıkarmasına kadar, Kıbrıs halkı Rumlar tarafından her türlü mezalime uğramakta çoluk, çocuk, genç yaşlı demeden bütün insanlara akıl almaz işkenceler uygulayarak öldürüyorlardı.

Kundaktaki bebeklere kadar uygulanan bu mezalimlerin sonucunda Türk hükümeti olaylara el koymuş ve Kıbrıs halkının yaşadığı bu acılara son vermek için sıcak bir Temmuz akşamı sabaha dogru çıkarma yaparak, Rumların mezalimlerine son vermiştir.

1974 Tarihi Anavatanla, Yavruvatanın kucaklaşması gibi görünse de, bugüne kadar gelen sürede, özelliklede Kıbrıs'ı yönetenler bu olayları tam olarak içlerine sindirememiş ve her durumda Anavatan aleyhine çalışmalar yürütmüştür.

Türkiye, Kıbrısa sürekli maddi yardımda bulunarak ekonomik olarak kalkınmaları için çabalarken, Kıbrıs'ı yönetenler Türkiye'den gelen bu paraları ekonomik kalkınmadan çok kişisel menfaatleri için harcamışlardır.

Kıbrıs'ı yönetenler Türkiye'ye karşı hiç bir zaman samimi duygu beslememiştir. Yönetimlerin bu samimiyetsiz düşünceleri ” özelliklede Türkiye karşıtları arasında” gittikçe artan bir taraftar gurubunu oluşturmaya başlamıştır.

 YDP Lideri ARIKLI, parti kurup gerçekleri dile getirmeye başlayınca, yönetimlerin bu konulardaki gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır. Arıklı'nı bu cesur çıkışı karşısında çaresiz kalan  birtakım yöneticiler Türkiye dostu görünümüne bürünmüştür.

Arıklı mecliste yaptığı konuşmada bir gerçegi dile getirerek, yönetimlerin Türkiye karşıtlığını bugünde sürdürdüklerini örneklerle anlatmıştır. Arıklı özetle şöyle seslenmiştir.” Şehitliklerimizin durumu içler acısıdır, Askeriyenin elinde bulunan şehitlikler korunurken, sivillerin denetiminde bulunan şehitlikler acınası haldedir. Kıbrıs'a gelen turistlerin ilk uğrak yeri olan şehitlikler içler acısı bir görünüm sergilemektedir. Sağduyulu bazı vatandaşlar, herşey devletten beklenmez ilkesiyle bir vakıf kurdular. Şehitliklerin durumunu iyleştirmek amaçlı bu vakıf için gerekli bürokrasiyi tamamlayarak, Anavatanla temasa geçip, onlardan bir çıkarma gemisi isteyerek restore etmek ve turistlerin hizmetine açmak için izin istediler. Bu vakfın yasal olması ve KAMU YARARINA ÇALIŞAN VAKIF STATÜSÜNE girmesi için BAKANLAR KURULUNUN 'nun izni gerekmektedir. 76 adet önemli önemsiz vakıf BAKANLAR KURULUNDAN izin alırken bu vakfın bugüne kadar gerekli izni alamamasının altındaki gerçek neden nedir? “

ARIKLI'nın dile getirdiği bu olay bile Kıbrıs'ı yönetenlerin zihinlerinde Türkiye karşıtlığınının devam ettiğini ve kolay kolayda bitmeyeceğini göstermektedir.

Arıklı, Anavatan ile Yavru vatanın bir ve beraber olması için tek ve en önemli şanstır. Umarım Kıbrıs halkı bu gerçeği görerek, kendilerinin kalkınması için her türlü maddi, manevi yardımı yapmaya hazır Anavata olduğu gerçeğini görerek yapılacak ilk genel seçimde YDP'yi iktidara getirip, Anavatan ile Yavru vatan arasında süren bu karmaşaya son verir.

TEBESSÜM: Kaynanası kaybolan Temel gazeteye ilan verir. İlanda şu yazıyordur.

“KAYNANAM DÜN AKŞAM SAAT SEKİZ SULARINDA KAYBOLDU, GÖRENLERİN GÖRMEMEZLİKTEN GELMELERİ RİCA OLUNUR”.

 
Etiketler: ANAVATAN, İLE, PROBLEMİNİZ, NE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı