Yazı Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 15:22
 
EN GÜZEL YAŞIMDAYIM
Dr. Melahat Arıklı
 
 

Bu hafta sizlere en çok kendimi sevdiğim yaşıma  girerken yaşadığım duygularımı paylaşmak istedim.

 En çok sevdiğim yaşım 40 yaşıma girerken öncelikle  iç yolculuklar başlıyor, artık neyi sevdiğini kesin olarak biliyorsun, hangi parfümü hangi ruju, ne tarz giyinmek istediğini kısacası kararsızlıkları artık rafa kaldırıyorsun.

Etrafındaki insan fazlalığını yavaş yavaş azaltıyor  sadeleşmeye gidiyorsun ve ne kadar beni  yoran gereksiz şeyler varmış deyipte çoğu zaman yalnız kalmayı tercih ediyorsun.

 Evliyseniz ev işleri tam gaz devam yalnız niye bu  bu kadar kendimi paralıyorum diye düşünmeden de geçemiyorsun.

 Ben çok sevdim 40 yaşımı evimde ki fazla eşyalardan, hayatımdaki fazla insanlardan ve beni yoran fazla işlerden kurtuldum.

 En çok ihtiyaç duyduğun ailen oluyor onlarla daha fazla zaman geçirmek istiyorsun. Bende bu zamanları çoğalttım. Tabi zor olan yaşlanma korkusu kaybetme korkusu yoğunlaşıyor bunları da düşünmemeye çalışıyorum.

 Dışarıdaki  hayata daha farklı bakmaya başlıyorsun doğada zaman geçirmeyi gürültülü yerlerden daha çok  tercih ediyorsun. Yani anladığım ve sevdiğim 40 yaş “Huzur” isteyen bir yaş.

 Çocukça yaşadığın hırslarından ve egolarından  kurtuluyorsun, yalnız bir tarafı var bazen hayat  anlamsızlaşıyor o zamanda çocuklarıma bakarak bu duygudan kolayca kurtulabiliyorum.

 Geçmişe bakınca çok şükür demeyi öğreniyorsun, iyiki ailem, iyiki eşim , iyiki çocuklarım ve iyiki dostlarım var..

 Hoş Geldin 40 Yaşım “Kadının kendini tanıdığı hayatla ve kendisiyle sorunlarını çözdüğü daha özgür ve daha mutlu bir yaş..  

 
Etiketler: EN, GÜZEL, YAŞIMDAYIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı