Yazı Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 21:24
 
Hadi Hayırlısı Diyelim!
Mehmet Ercan
 
 

Hükümet güvenoyunu aldı; fakat nereye kadar gideceğini hep birlikte göreceğiz! Kolay olmayan zor olan bir görevi üstlendi Sayın Ersin Tatar ve Sayın Kudret Özersay. Belki dışarıdan gelen baskı, belki de kasada olmayan para! Belki de gerçekten vatandaşın sıkıntılarını görerek olması gerekeni yaptılar ve hükümeti kurdular. İki lideri de kutlamak gerek, çünkü gerçekten çok zorlandılar, sadece tabanı ikna etmek değildi sorun;  parti meclisini ikna etmek daha da zordu!

Öyle ya da böyle artık dün dünde kaldı, artık yarınlara bakalım. Vatandaş icraat bekliyor. Bir anda sihirli değnek dokunuşu, bir anda her şeyin düzelmesini bekleyen halk var! Tabi ki 2'li bir koalisyonun 4'lü koalisyondan daha rahat bir harekat kabiliyeti ve iletişim rahatlığı olacak, fakat gerçekten hükümeti zor günler bekliyor. Öyle bir dönemki şu anda iktidar olan her kimse kan kaybeder. Kimse beklemesin zamlar duracak ya da yapılan zamlar geri alınacak.

Önceden ve sonrasında da muhalefette kalan siyasi parti gücüne güç katacaktır. Bunu tahmin etmek ya da görmek için falcı olmaya gerek yoktur. Şimdi sırada Cumhurbaşkanlığı konusu var. Kim ne yapacak, hangi parti kimi aday gösterecek? Herkes bir merak ile dedikodu yapmaya başladı bile.

UBP' de Sayın Derviş Eroğlu’nun adından tutunda sayın Tahsin Ertuğruloğlu' nun adı bile geçiyor! Halkın Partisi'nin adayı şüphesiz tek kişi sayın Kudret Özersay. DP'nin Adayı Sayın Mustafa Arabacıoğlu olmayacağına göre sayın Serdar Denktaş olacağı kesin gibi. Toplumcu Demokrasi Partisi ve Toplumcu Kurtuluş partisi sayın Mustafa Akıncı üzerinde birleşecektir. Yeniden Doğuş Partisi Sayın Erhan Arıklı'yı aday gösterecektir. Asıl Cumhurbaşkanı'nı belirleyecek parti ise Cumhuriyetçi Türk Partisi olacaktır. Aday çıkarıp çıkarmayacağı kimilerine göre belirli değil olarak görünse de, kesinlikle aday çıkaracak! O kişide sayın Tufan Erhürman'dır. Eğer aday girerse ve girecektir, o zaman sayın Akıncı ne yapacak onu hep birlikte göreceğiz. Fakat her ne kadar oy kaybeden bir siyasi parti olarak görünse de, Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Tufan Erhürman, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nin Cumhurbaşkanı'nı belirleyecektir. Vatandaş bir şey yapmadı olarak gördüğü Erhürman'a karşı Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyabileceği izlenimini bende yarattı. Zaman her zaman sonuca giden bir saattir, bekleyip göreceğiz, kimlere ne getirecek, kimlerden neler götürecek!

 
Etiketler: Hadi, Hayırlısı, Diyelim!,
Yorumlar
Haber Yazılımı