Yazı Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 15:13 Bu yazı 163 kez okundu
 
KIBRIS SİYASETİNDE ARIKLI ETKİSİ
Hamdi Acar
 
 

Kıbrıs seçimlerinde 3 Milletvekili çıkaran ancak bürokrasinin çirkin çarkını aşamayıp iki milletvekili ile meclise giren YDP meclisin ana muhalefet partisinden daha etkili muhalefet yapıyor.

Genel başkan ARIKLI, mecliste yaptığı konuşmalarda dile getirdiği sorunlar hep halkın gerçek sorunları. Hükümetin yaratmak istediği suni gündeme kanmayan ARIKLI akılcı politikalarından vazgeçmedi, sürekli ülkenin kanayan yaralarını gündeme getirdi.

Arıklı seçildiği günden beri Kıbrıs siyasetinin Türkiye’den bağımsız yürümesinin imkansızlığını anlatmaya çalışmış ancak bazı çevreler bu düşüncelerini kamuoyuna yanlış aksettirerek, Arıklı’nın Türkiye’nin güdümüne girmek gibi bir düşüncesi olduğu yolunda algı yaratmaya çalışmıştır.

Geçenlerde Afrika gazetesi muhabirinin önceden planlanmış sorusuna Sayın Çavuşoğlu’nun verdiği cevap, bazı konularda Arıklı’yı karalamak isteyenlerin üzerinde soğuk duş etkisi yarattı.

Meclis çalışmaya başladığından bu yana iktidar partisinden halkın yararına herhangi bir kanunun çıktığını ve uygulandığını söyleyebilirmiyiz? Arıklı olmazsa meclis suni gündemlerle çalışmaya devam edecek ve bundan tam olarak haberi olmayan Kıbrıs halkıda meclisin çalıştığını zannedecek!.

Arıklı’nın meclis konuşmaları hükümeti rahatsız ediyor.İktidarın suni gündemlerle meclisi çalıştırma ve halkı kandırma operasyonları Arıklı tarafından anında bertaraf edilerek gerçekler kamuoyuyla paylaşılmaktadır.

Arıklı’yı herhangi bir konuda suçlayamayan, onun yetersiz olduğunu açıklayamayan siyasi çevreler, Arıklı’yı sadece Türkiye’nin güdümünde, kafatasçı, faşist gibi göstererek halkın aklını karıştıracaklarını zannediyorlar.

Dörtlü hükümet zamanını çoktan doldurdu. Halkın zamdan başka icraatı olmayan hükümete güveni kalmadı.Sayın Amcaoğlunun Hakikat Tv’de dediği gib hükümet şu an halkın sadece yüzde 17 lik bir kısmını temsil etmekte. Adeta serseri mayın olan hükümetin ne zaman, hangi konuda zam yapacağı belli değil.

Hükümetin suni gündemlerle meclisi toplama gücü kalmadı. Ya gerçek gündemle meclisi toplayacaklar ya da meclisten kaçacalar. Kıbrıs insanı artık gerçekleri gördü. İktidar kredisi kalmamış müflis tüccar gibi kendisini tüketti. Bu gidişatın tek çıkar yolu Erken seçim gibi ortada duruyor. Ülkenin içinde bulunduğu kalıcı sorunları dörtlü hükümetin çözemeyeceğini artık anlamış bulunuyoruz.Hala Şans verilmesi gerektiğini düşünenlerede Umut fakirin ekmeğidir demek istiyorum ama şans verilmesi gerektiğini söyleyenlerin tamamen çıkar grupları olduğunuda çok iyi biliyorum.Çünkü mevcut şartlarda yaşayan hiçbir sıradan vatandaşın, partili olsa bile bu hükümete, bu hükümete dayanacak gücü kalmadı.

YDP Yeni dönemin halka umut vadeden tek partisi olarak çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor ve şimdiden iktidar olmanın hazırlıklarını yapıyor. Halk akın akın umut olarak gördükleri YDP’ye koşuyor.

Dünyayı iyi tanıyan, Kıbrıs’ın sorunlarını ve çözümlerini, Kıbrıslıyım diyerek geçinen siyasilerden çok daha iyi bilen ARIKLI ülkeyi içinde bulunduğu bu durumdan çıkarmaya en yakın adaydır bence. Halk artık gerçek bir iktidar istiyor. Kendisinden olan, kendisi için çalışacak bir iktidar.

Tebessü :

2 YIL GARANTİ  

Temel paraşüt satıyormuş. Bir müşteri gelmiş. Paraşüt almış ve paraşüt hakkında bilgi almak için sormuş:  Beyefendi bu paraşütle 40000 fitten atladık diyelim, açılmazsa ne olacak? 

+ 1 düğmeye bas açılır. Ya açılmazsa?

+2 düğmeye bas açılır. Ya açılmazsa?

Kardeşim 3. düğmeye bas kesin açılır. Tamam ama 3 düğmede de açılmadı o zaman ne olacak?

+ 2 YIL GARANTİSİ VAR, GETİR DEĞİŞTİRİRİZ.

 

 
Etiketler: KIBRIS, SİYASETİNDE, ARIKLI, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı