Yazı Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 16:35
 
YDP ye olan ön yargı sempatiye döndü!
Mehmet Ercan
 
 
Yeniden Doğuş Partisi hükümetin bir yılını değerlendirdi: YDP' nin KKTC'nin yasalarına göre kurulmuş bir siyasi parti olduğunu, Türkiye kökenli seçmeninin ağırlıklı olduğu,  fakat yerli kökenlilerinin de rağbet ettiği bir partidir. Ülkemizin yükselişte ve umudu olan bir siyasi partisi olan YDP; katılan tüm gazetecilere ve katılımcılara yıllardır anlatamadıklarını bir günde anlattı  ve kabullendirdi.
Katılan gazeteci ve yazarlar, Arıklı'nın dörtlü hükümetin bir yılda ne yaptıklarını anlatırken ilgi ile dinlediler. Ben her zaman derim; "Sayın Arıklı konuşurken adeta bir şiir gibi, bir hikaye anlatır gibi konuşur ve onu dinlemek yemek yerken alınan tat gibidir, doyumsuzdur." Bu düşencemi tescilledin adeta sayın Arıklı.
Katılan herkes Arıklı'yı ilgiyle dinledi ve her sözünün altında fırsat kollamaya çalışanlar eleştirecek  bir söz bulamadan; "Yeniden Doğuş Partisi KKTC'nin partisidir." dediler ve YDP'yi kabullendiler.
Arıklı, dörtlü hükümetin "Zamtonlar Hükümeti" olduğunu; muhalefette iken neler söylediklerini, iktidara gelince bambaşka olduklarını söyleyerek  hafızalarımızı bir anda tekrar canlandırdı. Tufan Erhurman'ın, Serdar Denktaş'a: "Yetti be bu halkın senden çektıği" dediği sözleri! Kudret Özersay'ın: "Kimini mahalleye, kimini mahkemeye göndereceğiz." söylemleri  bir kez daha hafızamızda canlandı.
YDP Genel Başkanı Arıklı: "Denenmemiş bir siyasi parti olduklarını, adeta halkın  bir tek umudu olduklarını söyleyerek salondakilerin de taktirini kazanmıştır."
 
Etiketler: YDP, ye, olan, ön, yargı, sempatiye, döndü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı