Akpınar, “Uluslararası sahneyi herkes için daha adil, şefkatli ve insancıl arenaya dönüştürmeliyiz”

Merkezi İsviçre’de bulunan; Uluslararası Diplomatlar Birliği ( Diplomaten International-DMW )  bünyesinde yer alan;  DMW Türkiye ve DMW Kıbrıs Grupları'nın iş birliğiyle Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum Kongre Merkezi’nde uluslararası etkinlik gerçekleştirildi.

Merkezi İsviçre’de bulunan; Uluslararası Diplomatlar Birliği ( Diplomaten International-DMW )  bünyesinde yer alan;  DMW Türkiye ve DMW Kıbrıs Grupları’nın iş birliğiyle Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum Kongre Merkezi’nde uluslararası etkinlik gerçekleştirildi.

Ülkemiz ile yurtdışından akademisyen ve uzmanlar eşliğinde gün boyu gerçekleştirilen sunum ve paneller aracılığıyla “Dünyanın daha fazla insanlığa ihtiyacı var”  teması doğrultusundaki görüşler ve öneriler sunuldu.

DMW zirvesi,  Kıbrıs’ta uzun yıllar Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanlığı görevini yürüten Demokrat Parti Girne Milletvekili ve Genel Sekreteri Serhat Akpınar açılış konuşmasıyla başladı.

Akpınar konuşmasında, “İnsan hakları, ortak insanlığımızın temel taşıdır. Bunlar belirli bölgeler, dinler veya ideolojilerle sınırlı değildir. Bunlar evrenseldir. Dünyanın her köşesinde saygı duyulmasını sağlamak ve bu hakların tanıtımı ve korumak bizim görevimizdir. Buna siyasi olarak uygun olmasa bile, sesli olmayanları savunmak da dahil. İnsani bakış açısı sınırları aşar. Savunmasızları korumak ve barışı desteklemek için ortak sorumluluğumuzu hatırlatan bir eylem çağrısıdır. Diplomatlar olarak, bu perspektifi ileriye taşımak için eşsiz bir konumdayız. Uluslararası işler aleminde en önemli görevimizin insanlığa hizmet etmek olduğunu hatırlayalım. Uluslararası sahneyi herkes için daha adil, şefkatli ve insancıl bir arenaya dönüştürebilmemiz, ortak çabalarımız sayesinde” dedi.

 

İlgiliHaberler

Sonraki Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hava Durumu

KKTC nöbetçi eczaneleri

Döviz Kurları

Satış
Alış