BAKAN KOLTUĞU BIRAKIP GİDEMEZ

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gazimağusa Milletvekili Erkut Şahali, “ülke sorunları karşısında hükümetin tavrı bizim onlara gayri meşru dememizi fazlasıyla haklı çıkarıyor. Hem sorunları göremiyorlar hem görebildiklerine çözüm üretemiyorlar, hem de yeni yeni sorunları hayatımıza maalesef ekliyorlar” dedi.

BİLE İSTEYE ELEKTRİKSİZ BIRAKTILAR
Elektrik konusunda şuanda yaşanmakta olan sıkıntının hükümetin bile isteye hazırladığını ileri süren Şahali, bizlerin yapmış olduğu uyarılar hiçe sayılmış ve bugün ülke yakıtsız kalmıştır.
Hakikat Gazetesi’ne özel değerlendirmede bulunan Ekut Şahali, bu bir rastlantı ve hata değildir. Çünkü hükümet bilerek ve isteyerek ihtiyaç duyulandan daha az akaryakıt temin ederek canının istediği yerden istenen fiyatı ödeyerek üstelik bu fiyat fahiş dahil olsa akaryakıtı temin etmeyi tercih etmiştir. Yapılan ihalede 33 dolar ton başına olan nakliye ücreti bugün 100 dolarların üzerine çıkmıştır. Hatta bununla ilgili 160 dolara varan iddialar söz konusudur. Biz dün Başbakanlık önünde bu konuların artık üzerinin kapatılamayacak kadar kabardığını ve hükümeti son kez uyarma amacıyla toplandıklarını belirtti.
BAKAN KOLTUĞU BIRAKIP GİDEMEZ
Cumhuriyetçi Türk Partisi Gazimağusa Milletvekili Erkut Şahali açıklamalarına şöyle devam etti;
Kamu kaynakları israf ediliyor. Kamunun sağlık bakımından çok büyük bir tehditle karşı karşıya olduğu gün gibi ortadadır. Yakıtsız kaldık, yakıtsızlık elektriksiz demektir. Ne yapalım neyi bulduysak onu alalım diyecek hakları yoktur. Çünkü hem halkın parasını hem de halkın sağlığını koruma yükümlülüğü hükümettedir. Eğer hükümet hüküm edemiyorsa bu konuda biz üzerimize düşeni yerine getireceğiz.
Maliye Bakanı enerjinden sorumlu bakandır. Her ne kadar sıfatı enerji bakanı olmasa da bu ülkede Kıb-Tek demek enerji demektir. Dolayısıyla enerjiden sorumlu bakanın ülke yangın yeri olmuşken on günlüğüne herhangi gerekçe ile bu ülkeyi ve makamını terk etme hakkı yoktur. Gider gelmez yerine bu işe bakacak olan seçilir.  Görünen odur ki hükümet makamlarını dolduranlar sadece o makamlarda ki sıfatı taşımakla meşguldürler.

İlgiliHaberler

Sonraki Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hava Durumu

KKTC nöbetçi eczaneleri

Döviz Kurları

Satış
Alış